CONGRESMAP MET NEDERLANDSE KAARTFRAGMENTEN Onderstaande brief werd aan de ons bekende adressati van kaartproducen- ten verzonden. Dit adressenmateriaal kan echter leemten vertonen. Mocht U de brief niet ontvangen hebben, dan nodigen wij U hiermede uit alsnog te reageren. Mi j ne heren, OndorgetekendenM.Turksma en M.de Smit, vertegenwoordigende respec- tievelijk het .iuropees Cartografisch Instituut en het Cartografisch In stituut Bootsma, beide gevestigd in Den Haag delen U het volgende medes De Stichting Third International Conference on Cartography organiseert in opdracht van de International Cartographic Association van 17-22 april 1967 de Third International Conference on Cartography in het Internatio naal Congrescentrum RAI te Amsterdam. Het is gebruikelijk de deelnemers aan dergelijke congressen een congresmap aan te bieden. Bovengenoemde in- stellingen stellen U voor de gebruikelijke heterogene samenstelling van de map te varmijden en daarvoor in de plaats een doos met zoveel mogelijk kaart-fragmenten van in Nederland geproduceerde kaartwerken samen te stel len. Goedkeuring voor dit plan is van het Bestuur van de organiserdende instantie - waarin alle bestuursleden van de Kartografische Sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap zitting hebben - verkregen Uitvoering; De fragmenten (11.2x23.5 en 11.2x11.2 cm), zullen op car- ton geplakt worden en voorzien van een,körte begeleidende tekst (tital, vervaardigerschaal, aantal kleuren, papiersoort) in het Engels en Frans. De oplaag bedraagt 550 exemplaren. U wordt verzocht de kaartfragmenten te onzer beschikking te stellen benevens de inhoud van de tekst. Wij mon- teren de fragmenten en zorgen voor het zetten en drukken van de tekst. De keuze van de fragmenten kan in overleg met ons bepaald wordenHet is mogelijk dat een instantie meerdere fragmenten maar dan van uiteenlopende kaartwerken ter beschikking stelt. De Organisatoren behouden zieh echter het recht voor te selecteren wanneer het aantal te groot dreigt te worden. Voorts is de mogelijkheid voorzien reclameteksten op te nemen op spe ciale kaarten. Kaartproducenten kunnen hierop een overzicht geven van al hun titels. De kosten voor deze kaarten bedragen minimaal f.225.-. Organisatoren en Bestuur verwachten op deze wijze tot een waardige ca- talogus van Nederlandse kaartwerken te komen die na uitreiking aan de deelnemers van het Congres tegen vergoeding beschikbaar gesteld kan wor den aan Studenten en andere gei'nteresseerdenWij hopen op Uw medewerking en verzoeken U spoedig telefonisch of schriftglijk contact op te nemen met een van de ondergetekenden Den Haag, augustus 1966 M. Turksma M. de Smit N.V.Europees Cartografisch Instituut Tel. 070-390120 CorrespondentieadresPostbus 1886, Den Haag N.V.Cartografisch Instituut Boot, sma Tel. 070-183369 11-6

Kaartbulletin | 1966 | | pagina 8