BERICHTEN Ledenvergadering Op vrijdag 17 juni j.l. werd in het I.T.C.-gebouw te Delft de algemene ledenvergadering van de Sectie gehouden. Daarin zetten zowel drs. W.F. Heinemeijer als de voorzitter prof .dr.F.J. Ormeling op heldere wijze uiteen voor welke zware taken het bestuur zieh in de körnende periode gesteld ziet in verband met de Internationale Kartografische Conferentie te Amsterdam in april van het volgend jaar, en in verband met de ond9rhandelingen tussen de drie geografische verenigingen om tot een fusie te komen, 00k wat betraft de tijdschriften. De positie van onze Kartografische Sectie staat daarbij eveneens op het spei en daarmee 00k ons tijdschrift (Kartografische Mededelingen) alsmede on ze invloed op de kaartenverzameling van het KNAGTijdens de ledenvergadering werden enkele voor ons aanvaardbare mogelijkheden besproken. Beslissingen zul len er uiteraard niet gsnomen worden zonder voorkennis van de leden. Bij de verkiezing van nieuwe bestuursleden kwam de wens naar voran om meer aandacht aan de wensen van de kaarttekenaars en de johge leden te schenken. Het bestuur werd dientengevolge uitgebreid met drs.G.F.Willemsnaast de her- verkiezing van drs .W.F .Heinemeijer en de benoeming van de heer A.van der Waag in de vacature van drs.P.Pronk, die om gezondheidsredenen zijn funetie moest neerleggen Drs.G.F.Willems (fysisch geograafis bij velen welbekend van o.a. de stu- diedagen te Amersfoort in 1964 over de thematische kaarten. Hij is procura- tiehouder en chef-kartograaf van het E.C.I. te Den Haag en hij was voordien verbünden aan Djambatan te Amsterdam. De heer A.van der Waag is eveneens een actief lid van de Sectie en^velen herinneren zieh nog zijn ontvangst en voordracht in de K.M.A. te Breda, waar hij destijds aan verbünden wasHij is thans docent aan het I.T'.C. te Delft. Sxcursia Parijs Tijdens de voorjaarsexcursie naar Parijs van 12 t/m 16 april j.l. werden de 37 deelnemers ontvangen in het Institut Geographique National, de Franse overheidsinstelling die de stafkaarten en de daaruit afgeleide kaarten op kleinere schalen maakt voor Frankrijk ende verbonden overzeese landen. Man bezocht diverse afdelingen (o.a. de fotovliegtuigen) van deze omvangrijke in- stelling waaraan ongeveer 7 a 800 vaste funetionarissen en 2000 tijdelijke medewerkers verbonden zijn. Ook bezocht men het Institut Franqais du Petrole, waar sinds 1947 research opleiding en wetenschappelijke documentatie verricht worden ten dienste van de Franse olie-industriedie daartoe opdrachten verstrekt. Men bezocht "hier o.a. h9t computercentrum. De excursie was voorbereid en stond onder leiding van R.J.M.J.Bertrand en drsJ.Abrahamse die alle lof kregen voor hun organisatie. 11-7

Kaartbulletin | 1966 | | pagina 9