b. het Tijdschrift voor Economische en Sociale Geografie (uitgave Brill), die beide in hun oude gadaante eveneens van-de markt zullen verdwijnen. Voor de Kartografische Sectie van het KNAG is vooral van belang, dat het eerstgenoemdo tijdschrift, hat Geografisch Tijdschrift, nieuwe reeks, plaats zal inruimen voor da rubriek Kartografiedie circa tien pagina's per af- levering zal beslaan en die in apart omslag aan de ledpn van de Kartografische Sectio ter beschikking zal worden gesteld. Er zijn vijf afleveringen per js.ar. De rodactie voor onze rubriek blijft in de vertrouwde handen van dr.ir.C. Koeman en drsP.W.GeudekeHet feit dat het Geografisch Tijdschrift, nieuwo reeks, in het bijzonder afgestemd zal worden op de behoeften van het ond-er- wijs in de geografie in ruime zin, houdt in dat ook de sub-redactie Karto graf ie' hiermee rekening zal houden. In het algemeen zullen de aflevoringen qua inhoud weinig afwijken van die wölke voorheen in het TAG versehenen. Het nieuwe TESG is bedoeld als een tijdschrift waarin gespecialiseerde wetenschappelijke artikelen op het terrein van de sociale en econömische geo grafie geplaatst zullen worden. Wanneer het artikelen betreft die verband houden met de kartografie, zal er voor gezorgd worden dat de leden van de Kartografische Sectie overdrukken uit dit tijdschrift ontvangen. Rest ons te vermelden, dat degenen die namens de Kartografische Sectie betrokken waren bij de onderhandelingenzowel in de fusiecommiss ie ter voor-- bereiding van de samenwerking van de drie organisaties als in het beraad over de tijdschriften, uiting willen geven aan hun tevredenheid dat alles gero- geld is op de wijze zoals hierboven uiteengezet kon worden en dat zij de hoop koesteren dat de eendrachtige samenwerking van geografen en kartografen voorspoedig zal zijn voor beide. Het Bestuur 12 - 5

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 7