tijdstippen halverwege de IGU-congressen. Evenals de onder' 2 genoemde behoren deze bijeenkomsten tot de zuivere vakbesprekingenwaarop door middel van voordrachten en discussies bepaalde Problemen onder de loupe worden genomen en de räsultaten van de ICA-studiegroepen worden besproken. Steunend op de ervaring opgedaan tijdens de sympos'ia te Frankfurt (I962 en Edinburgh (1964) heeft het ICA-bestuur voor het welslagen van de Conferen- tie van Amsterdam een aantal richtlijnen uitgestippeldDoor middel van deze richtlijnen wordt getracht invloed uit te oefenen zowel op het aantal als op de hoedanigheden der deelnemers. O.m. worden twee categorieen deelnemers on- derscheiden, de afgevaardigden en de waarnemers, waarvan de eersten wel, de tweede niet worden geacht deel te nemen aan de discussies. Teneinde een herhaling te-voorkomen van het Symposium te Edinburgh 1964 waar het aantal Angelsaksisehe deelnemers de anderen numeriek verre overtrof en een aantal lidstaten niet aan zijn trekken kwam, heeft het ICA-bestuur ver- der besloten: 1. het totaal aantal afgevaardigden te Amsterdam te beperken tot 200, en 2. elke lidstaat in principe niet meer dan 6 plaatsen aan te bie- den. Voorts is vastgesteld dat Indien bepaalde landen van de 6 aangeboden Ze tels geen gebruik maken en niet meer dan bijv. 1-2 afgevaardigden wensen te zenden, de opengevallen plaatsen kunnen worden toegewezen aan andere lidsta ten tot een maximum van 25 per land. Behalve de 200 afgevaardigden worden de lidstaten in de gelegenheid gesteld waarnemers te zenden. Deze categorie deelnemersdient zieh echter van deel- neming aan de discussia te onthouden. Het aantal waarnemers is afhankelijk gesteld van de beschikbare accommodatieVoor Amsterdam is een maximum van 10 aangehouden terwijl voor Nederlandse waarnemers die zieh niet voor het gehele programma doch slechts voor enkele zittingen interesseren, in beperkte mate de mogelijkheid van partiele deelneming is opengesteld. Tenslotte zijn 00k niet ICA-landen uitgenodigd enkele waarnemers naar deze Conferentie af te vaardigen Teneinde een zo groot mogelijke garantie te kunnen bieden voor het welsla gen van de Conferentie heeft het ICA-bestuur de selectie van afgevaardigden en waarnemers in handen gelegd van de vertegenwoordigende nationale organisa- ties. Op deze wijze is getracht te bereiken dat alleen zij die repreaentatief worden geacht voor de kartografie in hun land als afgevaardigde aan de confe rentie te Amsterdam zullen deelnemen. Het ligt in de verwachting dat deze maatregel niet zal nalaten invloed uit te oefenen op de discussies. Tenslotte heeft het ICA-bestuur directiegen uitgegeven voor de wijze van vergaderen. Hoewel in de wereld der kartografie zieh een duidelijke verdeling in tweeen afbakent, in topografische en thematische kartografie, acht het ICA-bestuur het moment nog niet gekomen over te gaan tot splitsing van de conferentie in sectie-vergaderingen, zoals van de IGU-congressen bekend zijn. Daarom zal 00k te Amsterdam worden vastgehouden aan plenaire zittingen, tij dens welke vertegenwoordigers der onderscheiden specialismen voor het forum der gezamenlijke vakgenoten optreden. Ook de voorzitters der ICA-studiegroe pen zullen in plenaire zittingen over hun werkzaamheden rapporteren. .anneer deze aflevering verschijnt, zal de voorbereiding van deze confe rentie, waaraan 25 landen deelnemen, haar beslag hebben gevonden. Een kort overzicht van de voornaamste programmaonderdelen möge hier nog volgen. Het programma De kern der conferentie bestaat uit 7 zittingen van elk 3 uur gedurende welke aan de hand van körte voordrachten de volgende onderwerpen worden be~ 13 r 3

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 5