handeld: 1. Opleiding, 2. Standaardisering van terraen, 3. Automatisering, 4. Kaarßen kleur, 5. Thematische kartografie. Voor de eerste drie themata is alk een zitting uitgetrokkenterwijl aan da laatste twee elk een dubhele zitting zal worden gewijd. Uit ean totaal van 58 aangeboden voordrachten zijn er 35 gekozen, hetgeen dus neerkomt op een gemiddelde van 5 per zitting. Aan discussie zal een ruiroe plaats 'worden ingeruimd« De voordrachten mögen dan 00k niet langer dan 15-20 minuten in beslag nemen. In feite zullen de sprakers zieh dienen te beperken tot het geven van toelichtingen op meer uitgsbreide "papers" die voor de aanvang der conferentie aan de deelnemers ter bestude- ring zijn uitgereikt. Voordrachten en discussies worden gehouden in een der beide ICA-talen, Engels of Frans. Voor simultaanvertaling wordt gezorgd. Het ICA-bestuur heeft gemeend e'en uitzondering te mögen maken op de verplichting tot gebruik van de congrestalenUit erkentelijkheid voor de vele belangrijke bewezen diensten is het de 'grand old man* Prof.Imhof toegestaan zijn voor- dracht, Die Kunst in der Kartographie, in het Duits uit te Spraken. Het weten- schappelijk deel dar conferentie zal worden besloten met een werkbezoek aan Lelft waar de deelnemers zullen worden ingeleid in de veelomvattende werkzaam- heden van het International Training Centre for Aerial Survey and Earth Sciences. Vermelding verdient nog dat de gezamenlijke voordrachten en discus sies, zoals gebruikelijk bij de ICA, zullen verschijnen in het International Yearbook of Cartography, uitgegeven bij de firma Bertelsmann, Gütersloh, West- Duitsland Zoals te doen gebruikelijk zal 00k deze conferentie worden opgeluisterd door tentoonsteilingen en sociale evenementen. Er zijn exposities in voorbe- reiding gewijd aan de onderwerpen 1. Kaart en Kleur, ter ondersteuning van de gelijknamige zitting over dit thema, 2. Hondard jaar "Vaterstaatskartografie in aansluiting op de zittingen thematische kartografie en 3. De lereld op Papier. De eerste twee worden gehouden in het RAI-congrescentrumde laatste in het Historisch Museum De /aag te Amsterdam. De voorbereiding van de ten- toonstelling van waterstaatskartografie of anders gezegd van de thematische kaart in dienst van de strijd tegen het water, barust bij de Algemene Dienst van de Rijkswaterstaat te Den Haag. Deze expositie is met goed resultaat uit- geprobeerd tijdens een bijeenkomst van de Kartografische Sectie te.Nijmegen in 1966. De derde show geeft aan de hand van oude atlassen, kaarten, globes enz. een indruk van de bloeiperiode van de Amsterdamse Commerciele kartogra fie (l7e eeuw). Zij is georganiseerd door Dr.C.Koeman in samenwerking met Dr. 5.H.Levie, Directeur der Amsterdamse GemeentemuseaVerwacht mag worden dat voor deze expositie, waarop een keur van stukken alle te Amsterdam vervaardigd, is bijeengebrachtveel belangsteiling zal bestaan. Een bijzonder fraai uit- gevoerde catalogus zal de herinnering aan deze gebeurtenis levendig houden. rat betraft de sociale evenementen kan gewag worden gemaakt van een avond- reeeptie voor het internationale gezelschap door Rijk en Gemeente Amsterdam in het Rijksmuseum. Een ontvangst door het Koninklijk Nederlands Aardrijks- kundig Genootschap zal de goede relaties die 00k in Nederland tussen geogra- fen en kartografen bestaan symboliseren. Voorts zal de uitgeverij Theatrum Orbis Terrarum Ltd te Amsterdam, bij insiders vermaard door de facsimile- edities van zeldzame, oude atlassen, de deelnemers een ontvangst bereiden. Tenslotte zal de Delftse dag, tevens laatste werkdag van de conferentie wor den besloten met een samenzijn aangeboden door Burgemaester en Jethouders van Delft. Excursies naar de Zuiderzeewerken en naar het Kröller Mullermuseum zul len deze kartografische werkweek afronden. Hoewel de Organisatoren bij het overzien van de voorbereidingen kunnen constateren dat weinig aan hat toeval is overgelaten, zien zij uiteraard met 13 - 4

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 6