de thematische kartografie en de kartografische terminelogieAlle deelne- mers beschikten reeds over de tekst van de voordrachten want als rr»n het had laten afhangen van de taalbeheersing en de vooraracht van sommige sprekers, zou er veel verloren zijn gogaan. Bovendien worden alle voordrachten nog gepubliceerd in het Kartografisch Jaarboek, zodat iedereen de kans heeft om alles nog eens rüstig to bestuderen. Tijdens de pauzes ontstond steeds weer die collagiale sfeer, waarin de meest vruchtbare contacten gelegd worden. Dan zag men gemengde groepjes van Amerikanen, Russen, Duitsers, Zwitssrs, Fransen, Polen, e.d. Ook de verschil- lende recepties die voor de deelnemers gaorganiseerd waren o.a. door de ge- meente Amsterdam en het KNAG hadden ten doel de deelnemers nader met elkaar in contact te brengen. De Organisatoren hadden er verder voor gezorgd dat de deelnemers nog iets meer van ons land zagen dan alleen maar Amsterdam^ de voordrachten op vrijdag werden daarom gehouden in de aula van de T.H.te Delft waar men per autobus heen gebracht werd en ook de excursie op zaterdagj naar keuze rond het IJsselmeer of naar het Kröller-Müller museum op de Veluwe, had deze bedoeling. Het is allemaal wonderwel geslaagd en vrijwel steeds naar wens verlopen, zodat de Organisatoren met tevredenheid terug kunnen zien op deze conferentie Er werd d§.n ook enorm veel werk voor verzetj we denken aan de talrijke inge- komen lazingen, de selectie daarvan, het vertalen en stencillen* aan de in- schrijving van de deelnemers, de reserveringen en speciale wensen; de ver- schillende regelingen met het congrescentrum enz. enz. Tenslotte denken we natuurlijk ook aan de unieke doos met kaartfragmenten die iedere deelnemer kreeg aangebrden. In die doos zaten ca 70 fragmenten van in Nederland vervaar digde kaarten, elk geplakt op een uniforme witte kaart waarop in hat frans en engels een aantal gegevens over die uitgave vermeld stond. Alles bij el kaar een unieke verzameling. in zo is de Technische Conferentie 1967 van de ICA weer verleden tijd en wordt er al weer met energie gewerkt aan de volgende bijeenkomst nl. te New Delhi in december 1968. A.H. Verroen 14 - 8

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 10