BERICHTEN Studiedagen De kartografische studiedagen 1967 zullen gehouden worden van 17 t/m 20 Oktober a.s. in de Ernst Sillem Hoeve te Lage Vuursche. De deelnemerskosten zullen 50 a 60 gülden bedragen. Het centrale werkthema zal zijns het aanbrengen van schrift op kaartenj daarbij komen aan de orde het ontwerpen van redactiemodellenhet vervaardigen en aanbrengen van het schrift en de reproductie ervan. Er zullen körte inleidingen zijn, oefenin- gen en discussies. Ook wordt er een inleiding gehouden Over zetmachines. Naast het eigenlijke werkthema zijn er de volgende activiteitens - een tentoonstelling van nieuwe kaartwerken het vertonen en bespreken van een door Robinson (U.S.A.) samengestolde dia-collectie - hat vertonen van een film ovcr kaartmaken (Wildt). Het programma wordt samengesteld door de bestuursleden drs .G.F.Willems M.de Smit en de secretaris van de K.S. Nieuwt.ios - 0ns bestuurslid drs .G.F.Ziliemstot eind april jl. verbonden aan het Europoes Cartografisch Instituut, is thans 'in dienst van de N.V. Cartografisch Instituut Boot sma te Den Haag. - Het bureau van de Atlas van Nederland is onlangs verhuisd van het Lange Voorhout naar de Javastraat 27a in Den Haag. Ook het tolefoonnummer is gewijzigd en is nu: 606830. - De A.N.W.B, liat een nieuw gebouw plaatsen in Voorschoten, dicht bij het voormalig Station. Het is waarschijnlijk dat daar binnenkort de karto- grafische afdelingen en de drukkorij in ondergebracht zullen worden. - Van de kartograaf Michels verscheen onlangs de panoramakaart van de Zaan- stroek die een lust voor het 00g genoemd kan worden. Door de goede reproduktie en kleurkeuze, maar vooral door de harmonie tus- sen de prentjes en de verzorgde handgetekende beschrifting maakt deze kaart een bijzondefr gave indruk (uitgave Honig). Ledenlijst (7s aanvulling op de opgave in Kaartbulletin no 7) Nieuwe leden 1 H.J.A.Berendsen - M.G.de Bruinlaan 8 - Utrecht R.J.P.Bijnen - Ina Boudier-Bakkerlaan 41-391 - Utrecht Mej.A.Franken - Joh.de Meesterstraat 24 - Utrecht 14-4

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 6