door oen goheol opgevulde cirkel met een doorsnee van 0,9 nun. Da bomen wor den aangegevon door een open cirkel met son doorsnee van 1,0 mm. De lijridikte van deze opon cirkeltjes bedraagt 0,2 mm. Ik vermeld dit in het bijzonder om- dat deze Symbolen op een afwijkende manier op de kaart zijn aangebracht. Wij gabruiken hiervoor het ALFAC filmdrukprocodes een vel A 4 is geheel uitgevuld met dezelfde of verschillende symbolan. 51k symbool staat op äen los filmpje met kleeflaag. Het fimlpje is zo dun dat het ovsr de lijnen kan geplakt worden zonder van invloed te zijn bij de reproduktie. Het systeem leent zieh alleen voor Symbolen en bij ons ook voor de steeds voorkomende huisnummeringMen kan deze filmdrukvellen namelijk alleen per 100 vel A 4 basteilen naar eigen gemaakt model. Dit leek voor het probleem van de huis nummering de oplossing. Heiaas is de fa ALFAC niet in staat die kjvaliteit te leveren, of in ieder geval niet die konstantheid van kwaliteit, die wij ei sen. Zoals op het ter bezichtiging gelegae vel ALFAC is te zien zijn de num- mers te dun uitgevallen. Zen latere proef gaf wel dikkere cijfers maar ze varieerden te veel. Bovendien waren de hoeken dichtgelopenWij gebruiken nu dus alleen de cirkelsymbolen Zoals U gehoord heeft uit dit praatje zijn onze moeilijkheden alleen van technische aard. Door de grote schalen waarop gewerkt wordt zijn er hoege- naamd geen redaktionele Problemen. Momenteel wordt er een p^oof genomen met een losse schriftealque voor de 1:1000 kaart, welke dan later met de lijnen- calque wordt samengevoegd G.F. Schmidt 15 - 16

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 18