kaarttekenaar te gaan leren. Goed. Maar er zijn ook nadelon. Bij P.B.N.A. studeron kost veel geld. En hoe zit hät met de selectie van de cursisten? Maar bovenal vragen wij ons afzal de Zartografische Sectio nog enige in- vloed op de cursus hebben als de lessen eenmaal in handen van P.B.N.A. zijn? En zo ja, hoeveel? Niet dat wij iets tegen P.B.N.A. zouden hebben, maar eigenlijk vinden wij het toch wel jammer dat de opleiding niet in eigen huis blijft. Sr zullen natuurlijk allerlei argumenten aan te voeren zijn die voor P.B.N.A. pleiten, maar toch durven wij beweren dat de Kartografische Sectie in de afgelopen tien jaar voldoende heeft bewezen een bundeling te zijn van de beste kartografische krachten van Naderland en dat wij de Sectie in staat achten zelfstandig de opleiding te kunnen lanceren en beheren. Hoe dan ook, niet de Sectio doch P.B.N.A. brengt waarschijnlijk de cursus en het belangrijkste is dat de cursus er komt. Jant ze voorziet, vooral wat betreft de theorielessenin een behoefte» daar zal wel niemand aan twijfe- len. Namelijk de behoefte van de beginnende kaarttekenaar om orüar goede leiding te kunnen studeren. Maar hiermee zijn we er nog niet. Sr is immers nog een andere groep. Een groep praktisch werkzame kaarttekenaars die kartografische kennis wil vor garen zonder daarvoor drie jaar lang een cursus van wellicht twintig gülden per maand te moeten volgen. Mensen met een schat aan praktische ervaring en een zeker te kort aan theoretische kennis. Het is voor deze groep praktijk- mensen dat wij willen pleiten voor een uitgave van de volle dige theorie- lessen in boekvorm, zodat een ieder die dat wil zijn theoretische kennis kan aanvullenDe kartografie in Nederland zou met de uitgave van een der- gelijk boekwerk zeer gebaat zijn en hoogst waarschijnlijk op een hoger peil worden gebracht. Vermoedelijk zal P.B.N.A. niet blij zijn met ons boek, ze zal het mis- schien zelfs tegen willen houden, maar al zou P.B.N.A. de lessen in boek vorm ona;ehinderd laten verschijnen dan zou er ergens wel een goed gevuld gwldipefcjt»- moeten zijn om de uitgave te kunnen verwezenlijken. En we hebben de indruk dat zo'n boek, zonder de praktijklessenzelfs in 1968 al uit- gebracht zou kunnen worden. Voor de volle dige cursus bij P.B.N.A. zal dit nauwelijks lukkenofschoon er hard aan gewerktWordt DE HEDACTIE

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 6