BERICHTEN BESTUURSMEDELINGEN Kartografendag1 9 6 7 Op 21 december wordt in hat Geografisch Instituut te Utrecht (Drift 21)' de lOe Kartograferidag gahouden, ditmaal georganiseerd -in samanwerking met de Fysisch Geografische Afdeling van hat K.N.A.G. Sprekers zijn de hären ir. B.P.Hageman an J.J.Dansen van de Geologische Dienst te Haarlem «ver! Karto- grafische Problemen bij de vervaardiging van Geologische Kaarteri. Voorjaarsexcursie 1968 Sind april is er een voorjaarsexcursie naar Antwerpen en Brüssel. Er wor den bezoeken gebracht aan hat museum Plantijnhet Militair Geografisch In stituut en aan de Kaartenverzameling in de Koninklijke Bibliotheek. Nadere mededelingen volgen nog. Studiedagen19 6 8 Begin november zullen de studiedagen georganiseerd worden in samenwerking met de Afdeling Onderwijs van het K.N.A.G. over hat onderwerp: Thematische Kartografie. Deze studiedagen zullen in het teken staan van de viering van het tienjarig bestaan van de Kartografische Sectie. Nieuv/ss Tekenvul pen met harde punt Tot voor kort was het niet mogelijk om in de bekende teke.nvulpennen met hun vaste lijndikten oen etsende inkt voor het tekenen op astrafoil e.d. te gabruiken omdat de pen er niet tegen bestand was. 'Bovendien sleet de punt van het tekenbuisje te snel af op kunststoffolie In de Roodring Foliograph zijn deze Problemen thans opgelost door de toe- passing van acetaat-bestendig materiaal en een saffieren punt. Er zijn Ze ven varschillende lijndiktes verkrijgbaar nlvan 0,2 - 1,2 mm. De prijs van de tekenkop 0,2 mm bedraagt 24,25. Ledenlijst (8e aanvulling op de opgave in Kaartbulletin 7) K.Boekhorst - Gravinnestraat 15 - Wageningen J.'.7Dienet - Adr.Pauwstraat 19 - Groningen G.G.Evers - Goeman Borgesiusstraat 50 - Hoogezand H.Sversdijk - Hurgronjestraat 32 - Heinkenszand Mej.H.L.M.Kuypers - I.Boudier Bakkerlaan 101 K1253 - Utrecht D.M.Simons - Parkweg 64 - Schiedam N.V.Boekhandel v.h.C.Kooyker - Nieuwe Rijn 16 - Postbus 24 - Leiden (ont- vangt alleen Kaartbulletin) 15 - 5

Kaartbulletin | 1967 | | pagina 7