bekend n.l. te Brüssel en Madrid. We konden genieten van de prachtige verzorging, de dubbele wegen (15701) en de illustratief getekende plaatsen, waarin een goude-n stip de juiste ligging aangeeft. Er lagen en hingen bovendien een aantal interessante kaarten uit de zestiende eeuw en ook enkele eerste Belgische topografische kaarten uit de vorige eeuw, vervaardigd onder leiding van Ph. van der Maelen die reeds werkte aan een wereldatlas met gelijkschalige kaarten. Ook een exemplaar van de eerste atlas, van Ortelius uit 15-70, en latere duitstalige en latijnse edities lagen voor ons ter inzage. Vol trots toonde men ons ook nog het kaartenarchief met ladenkasten en twee soorten hangkasten (Krepps en Pöhlschröder Het Plantijnmuseum Aan de Antwerpse Vrijdagmarkt bezochten we de drukkerij en uitgeverij van de familie Plantin-lUoretus uit de zeventiende eeuw, die sinds 1876 in z'n geheel als museum is ingerichti Veel vertrekken, speciaal de Winkel, bibliotheek, drukkerij, zetterij en gieterij zijn daar in hun oorspronkelijke inrichting te bezichtigen; een lustoord voor vakmensen. Däarnaast is in sommige vertrekken een permanente expositie ingericht over de ontwikkeling van de boekdrukkunstoude handschriften, letterbeeld,- sierranden, illustratiestitelpagina'satlassen en kaarten, alles in historisch aangeklede vertrekken, gebouwd rondom een stille sfeervolle binnenplaats Wij werden als groep voorzien van een draagbare stem van Christoffel Plantijn", die ons traag en uitvoerig veel verklaarde. Helaas ontging het de goede man dät vakmensen raeer belangstellen in druktechniek dan in zijn familieleden en levenswijze, zodat de stralende zon buiten meer aantrekkings- kracht uitoefende. Alles bij elkaar waren het twee gezellige en interessante dagen, begunstigd door prachtig weer en goed georganiseerdhet diner werd bijvoorbeeld heel toepasselijk in het restaurant "Gerard Mercator gebruikt, omdat het Hotel des Boulevards zoiets niet verzorgde. Dit hotel liet ons wel goed kennismaken met het Brusselse lawaai, maar daarvoor waren we dan ook vlak bij het centrum van deze wereldstad. BESTUURSMEDEDELINGEN In vervolg op vroegere mededelingen vermelden wij hieronder de data van de körnende K.S,-activiteiten: Vrijdag 25 Oktober 1968: Ledenvergadering en Lustrumviering. Dinsdag 29 Oktober 1968: Kartografendag 1968 in samenwerking met de afdeling Onderwijs van het K.N.A.G. Onderwerp: Thematische Kartografie" Woensdag 13, donderdag 14 en vrijdag 15 nov. 1968: Kartografische Studie- dagen 1968 gewijd aan Kaartprojecties" De leden krijgen tijdig het prbgramma van deze activiteiten toegezonden. 17-8

Kaartbulletin | 1968 | | pagina 10