Besloten werd, dat er jaarlijks studiedagen belegd zouden worden. De eerste stap op de lange, lange weg tot een uniforme opleiding voor Cartograaf zou gezet worden. De contributie werd door de vergadering gesteld f 10.- per jaar voor een gewoon lid en f 5. - voor een leerling. In de subredactie-commissie-Kartografie werden de heren Mr. S.J. Fockema AndreaeIr. C. Koeman en Dr. F.J. Ormeling gekozen Verder werd de commissie ter voorbereiding van het huishoudelijk reglement aan het werk gezet (heren J. SchokkenkampI. Hage en F.W. Michels). Nadat de oprichting eenmaal een feit was, kwam er een vloedstroom van aktiviteiten los Er werd aan een 200-tal belangstellenden in Nederland een mededeling gestuurd, dat de Kartografische Sectie was opgericht, van dit feit werd ook melding ge- daan aan Prof. Ed. Imhof te Zürich, aan de "Deutsche Gesellschaft für Karto graphie", aan de Redactie van "Kartographische Nachrichten" en aan Prof. E. Gigas te Frankfurt am Main. Het moeilijke begin Hoewel de Sectie dus draaide ging het in het begin wat moeilijker dan de initiatiefnemers verwacht haddenDat het ledental aanvankelijk niet zo snel toenam kon niet aan het bestuur verweten worden. Deze mensen werkten enthou- siast aan het doel dat zij voor ogen hadden. Om een indruk te krijgen van het vele werk dat in de beginperiode van de Sectie verzet werd, wil ik dit verhaal afsluiten met de notulen van de tweede bestuursvergaderingdie gehouden werd op 2 7 nov. '58 in Hotel Regina te Rotterdam Aanwezig waren de heren Koeman, Ormeling, Romein, Schokkenkamp en de Smit. Bericht van verhindering was binnengekomen van de heren Crone, Fockema Andreae, Heinemeijer en Michels. 1Voorgesteld wordt om iedere 2e vrijdag van de maand te vergaderen in Utrecht, Den Haag of Amsterdam. 2 In principe zullen reiskosten vergoed worden; men ziet er echter voor- lopig vanaf, i.v.m. de zwakke kaspositie, om dergelijke onkosten in rekening te brengen 3. In de notulen van de op 17 Oktober gehouden bestuursvergadering dient het volgende ingevoegd te worden: Het personeel van B P M K.L.M., Meetkundige Dienst van de Rijks- waterstaat en Topografische Dienst zal in kennis gesteld worden van de oprichting van de kartografische sectie met de bedoeling om vooral onder de jongere leden te werven. De heer Schokkenkamp zal het con- tact met de B.P.M. verzorgen. De heer Koeman zal het overleg met de Rijkswaterstaat en de K.L.M. verzorgen. 4Getracht zal worden om het contact met de Topografische Dienst te leggen door middel van een voor het personeel te verzorgen lezing. 5Het zal vooral afhangen van de activiteit van de leden van het voor- lopig bestuur of er een snelle toename van het ledenaantal te verwachten valt. Men draagt in Nederland n.l. nog niet voldoende kennis van het bestaan van de sectie. Mededelingen in tijdschriften helpen niet vol doende Lezingen en persoonlijke gesprekken zijn waarschijnlijk effectiever. Bij het personeel van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat blijkt voorlopig meer aandacht voor een op middelbaar niveau staande landmeetkundige organisatie te bestaan dan voor een kartografische vereniging waarin alle maatschappelijke categorieen vertegenwoordigd zijn 18-8

Kaartbulletin | 1968 | | pagina 10