6Men is teleurgesteld over de vertraging in de verzending van het eerste nummer van de mededelingen van de kartografische sectie Blijkbaar ten gevolge van een misverstand tussen het voorlopig bestuur en het huishoudelijk bestuur van het K.N.A.G. is de lijst met adressen niet tijdig bij de faBrill gearriveerd. Over de inhoud van dit eerste nummer is men vol lof. 7. Het uiterlijk van de omslag van de "mededelingen" ontmoet veel critie- ken, men zou graag een ander ontwerp voor deze omslag willen vervaar- digen en dit ontwerp daarna aan de redactiecommissie voorleggen Zulks zal aan deze commissie voorgesteld worden. 8. Aan de Grafische bedrijfsvereniging zal bericht van de oprichting ge- zonden worden Op de circulaire, gericht aan de Provinciale pianologische diensten en aan de directies van de Provinciale Waterstaat is geen reactie ontvan- gen. Wel werd het bericht vernomen dat de contributie voor institutio- nele leden f 40,-- te hoog gevonden wordt. De heer Ormeling zal een aantal adressen van particuliere bedrijven, waaronder uitgeversverzamelen. 9 Er wordt een kort verslag uitgebracht van de internationale conferentie te Mainz op 13 en 14 november j .1. waar de toekomstige organisatie van een eventuele internationale vereniging voor kartografie is bespro- ken. De heer Ormeling was i.v.m. een zakenreis in Duitsland in de gelegenheid om aan de conferentie deel te nemen. Tot de afvaardiging van de heer Koeman naar de conferentie was reeds op de vergadering d.d. 17 oktj.l. besloten. 10. In verband met de te verwachten besprekingen op internationaal niveau zal aan het huishoudelijk bestuur van het K.N.A.G. gevraagd worden om bericht van de oprichting van een kartografische sectie te zenden aan het secretariaat van de Union Gdographique Internationale. 11. De wens werd geuit dat de commissie voor de samenstelling van een huishoudelijk reglement van de sectie zo spoedig mogelijk bijeen zal komen 12. Aan de Redactiecommissie van het T.A.G. zal verzocht. worden voortaan het volledige voorlopige bestuur van de sectie in de mededelingen te vermelden 13. Het plan om kartografische studiedagen in Zuid-Limburg onder de titel "Terrein en kaart" te organiseren (zie verslag van de vergadering d.d. 17 Oktober j .1.) is bij een nadere overdenking enkele leden als niet uitvoerbaar voorgekomenDe bezwaren zijn: a. Te kostbaar voor de jonge deelnemers (reis) b. Te groot van opzet, waardoor een niet geheel slagen als een ernstig fiasco voor de jonge sectie beschouwd zou kunnen worden. c. De inhoud (vooral de relief voorstelling) spreekt de jonge Neder- landse kartografen niet voldoende aan. Voorgesteld werd nu om het onderwerp "Terrein en kaart" weliswaar te handhaven, maar om een plaats voor de bijeenkomst, meer in het cen- trum van 't land te zoeken. Het onderwerp zal bovendien naast de relief tekening het generaliseren bevatten. Men zal trachten om naast de heren Pannekoek en Michels (die reeds hun bereidheid kenbaar gemaakt hebben) een kartograaf van de Topo- grafische Dienst als instructeur aan de studiedagen te verbinden. Bovendien zal aan de Duitse kartograaf Holzel gevraagd worden om zieh met een instruetie te willen belasten. Studenten in de fysische geografie zullen voor de studiedagen geinte- resseerd worden. 18-9

Kaartbulletin | 1968 | | pagina 11