irBakker bezig aan zijn maiden-speach als voorzltter prof. Ormeling tijdens zijn lustrum-rede Namens de Belgische Vereniging voor Kartografie bood Dr. I.B.F. Kormoss aan onze leden het boekje "Conferentie voor ruimtelijke ordening in Noord-West Europa" aan, dat U inmiddels per post werd toegezonden. Wij zijn de Belgische Vereniging en Dr. Kormoss daarvoor erkentelijk. Tot slot van de jubileumviering werd een ongedwongen receptie gehouden, waarop wij verschillende bekenden uit de kringen van Geodesie, Geografie en Kartografie ontmoetten. Er waren enkele fraaie bloemstukken o.a. van het K.N.A.G. en van een Haagse drukkerij De Kartografendag in Wageningen Nauwelijks bekomen van de jubileumviering ontmoetten wij elkaar opnieuw in het moderne Staring- gebouw te Wageningen tijdens de lle Kartografendag op 29 Oktober. Deze bijeenkomst was bedoeld als een samenspraak tussen kaartmakers en kaartgebruikersvandaar de samenwerking met de afd. Onderwijs van het K.N.A.G. Het onderwerp was "Thematische kartografie en onderwijs". Het aantal deelnemers overtrof de verwachtingen: naast bijzonder veel kartografen waren er talrijke onderwijs- leden, waaruit een ruime belangstelling voor dit kontakt bleek. Na het welkomstwoord van onze voorzitter Ir. P.J. Bakker trad als eerste spreker Prof.dr. F.J. Ormeling op met zijn "Inleiding in de thematische kartografie"Aan de hand van een indrukwekkende hoeveelheid prachtige dia's besprak hij logisch, vlot en soms ook humoristisch de verschillende soorten thematische Symbolen en kaarten naast kartogrammenHij rangschikte de wegenkaarten onder de thematische kaarten; toonde iso-lijnen-kaartenmono- en polythematische kaarten, mono- en polychromatische thematische kaarten enz. 8 KB 19

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 10