lüBäli BüSiiS het Starlnggebouw te Wageningen Na deze grondige elementaire uiteenzetting was het de beurt aan Drs. G.F. Willems om te spreken over "Fysische geografie en thematische kaart"; een kritische opstelling t.a.v. de informatie die fysische thematische kaarten bieden. Veel hangt namelijk af van de kwaliteit en het aantal waar- nemingen alsmede van de kwaliteit van de interpolaties en interpretaties door de kartograaf. Drs. A.HSijmons sprak 's middags over "Industriegeografie en thematische kaart" en toonde aan de hand van talrijke dia's de moeilijkheden en mogelijkheden bij de weergave van industriegegevens in: puntsymbolen, vlaksymbolen, cirkelsegmentenringvormige Symbolen, bollen, balken, illustre - tieve Symbolen enz "Verkeersgeografie en thematische kaart" was het onderwerp van de voordracht van Drs. W.J. van den Bremen, die hiermee het gebied van de lijnvormige Symbolen betrad. Discussie Tenslotte werd een discussie gehouden onder voorzitterschap van Dr. J.J.C. Piket, waarbij R.J.M.J. Bertrand als eerste vraag Steide of de monothematische kaart eigenlijk in leerboeken thuishoort en de polythematische kaart meer voor atlassen geschikt is Drs. van den Bremen vroeg zieh af of het niet mogelijk was om een atlas te maken met alleen monothematische kaarten. Prof. Pannekoek waarschuwde voor de polythematische kaart, die vaak een niet bewezen samenhang van verschijnse- len suggereert waardoor gevaar voor verkeerde conclusies ontstaat. Drs. van den Bremen replieeerde dat kaarten te beperkt zijn om zonder meer conclusies uit te kunnen trekken, de geografie moet hier toelichten en waarschuwen. Drs. Sijmons wees op de mogelijkheden van monothematisch transpa- rante overlays zodat zelf gekombineerd kan worden (o.a. Geographie Francais, Hachette, Bruxelles 1960) Bertrand liet los dat daaraan ook bij de firma Wolters-Noordhoff gewerkt wordt. A.J. Karssen vroeg de sprekers vervolgens naar hun mening over de bolletjes i.p.v. isolijnen in de KB 19 q

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 11