Atlas of Britain. DrsWillems dacht dat Bickmore de beperking van de isolijnen inzag en daarom liever tot plaatselijke informatie overging. Dr.ir. C. Koeman vond dit niet juist: het weergegeven verschijnsel is continu en mag dus niet puntsgewijze worden uitgebeeld. Dr. Piket suggereerde dat het goed zou zijn als de informatiebronnen op of bij de thematische kaarten vermeld werden zodat de gebruiker een indruk krijgt van de betrouwbaarheid. Van de onderwij smensen kwamen eigenlijk geen vragen naar voren; pater van Zeeland concludeerde namens hen wel dat er meer samenspraak nodig is over de wensen en mogelijkheden voor kaarten in het onderwijs. Er bleek nog een te grote afstand tussen kaartmakers en kaartgebruikers te bestaan zoals uit de gesprekken bij de talrijke geäxposeerde schoolatlassen wel gebleken was. Vooral de didaktiek kwam daarbij ter sprake Conclusie Deze dag heeft ons vooral drie belangrijke dingen geleerd: le dat er een nauwer overleg moet komen met de kaartgebruikers in het onderwijs over hun wensen, 2e dat de kaartgebruikers de taal der karto- grafen moeten leren verstaan, 3e dat de Nederlandse kartografen zieh over het algemeen meer moeten gaan verdiepen in de vele Problemen van de thematische kartografie (Inmiddels begonnen in Karto- grafie nr42Hopelijk worden deze zaken in bijeenkomsten en artikelen binnenkort verder uitge- diept, zodat deze kartografendag daarmee een vruchtbaar vervolg kan krijgen. Benoeming Bij de aanvang van de discussie deelde Dr. Piket de aanwezigen mee dat hij zojuist telefonisch verheugend nieuws voor Dr.ir. Koeman ontvangen had. "Nee, U bent nog geen opa geworden! Bij Koninklijk Besluit was Dr.ir. C. Koeman benoemd tot gewoon hoogleraar in de Kartografie aan de Utrechtse UniversiteitDe eerste Nederlandse professor in de Kartografie is hiermee in de weten- schap versehenen. Een hartelijk applaus volgde op deze mededeling, waarna prof. Koeman alle leden van de Sectie dankte; zonder de Sectie zou dit niet gebeurd zijn, meende hij De Studiedagen In de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche werden van 12 t/m 15 november 1968 de studiedagen over "Kaartprojecties" gehouden. Het aantal deelnemers was niet zo groot, misschien omdat men bij projecties meteen aan ingewikkelde formules en constructies denkt en de Studie van goniometrie en algebra bij de meesten al weer vele jaren geleden plaatsvond. Bij de organisatie was daar wel rekening mee gehouden, ofschoon er toch nog wel wat formules en algebraische vergelijkingen ter sprake kwamen. Maar ook de praktische toepassing van projecties werd besproken en de oefeningen waren daar vooral op gebaseerd. Alle deelnemers ontvingen tevoren een map met de tekst van de voordrachten en de benodigde voorbeelden. Dit was mogelijk dank zij de inspanningen van medewerkers bij de T.H. te Delft (de beide sprekers en o.a. de heren Breemans, Boode en Jutte) onder leiding van Drs. G.F. Willems die de organi satie verzorgde Op de openingsavond vergastte Drs. A.H. Sijmons ons op een boeiende causerie met dia's over "Stadsplattegronden door de eeuwen heen"die ons een verhelderende indruk gaf van het begrip stad 10 KB 19

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 12