N.A.I.M. Evers overleden In juli overleed te Amsterdam ons medelid N.A.I.M. Evers op de leeftijd van 68 jaar. Gedurende meer dan 49 jaar heeft Evers bij de Gemeente Amsterdam gewerkt, waarvan een groot aantal jaren aan de Kaart van Amsterdam. In 1916 kwam hij als leerling-tekenaar in dienst van de Gasfabriek; vanaf 1919 werkte hij als tekenaar bij de Centrale Afdeling van Publieke Werken en na 1933 bij de afdeling Stadsontwikkeling, waar hij op 1 januari 1948 benoemd werd tot chef van de tekenzaal. Per 1 januari 1960 kwam de Kaart vervolgens bij het Grondbedrijf en Evers bereikte daar de rang van Technisch hoofdambtenaar le klas B. Hij verliet de Dienst in 1965. Evers stond bekend als een gespecialiseerd vakman met een grote werklust. Aan zijn stuwende aktiviteit is de huidige vernieuwing van de Kaart 1 10000 voor een belangrijk deel te danken. Hij had een gesloten doch opgeruimd karakter en wist anderen vaak te vermaken met z'n Amsterdamse humorDe persoonlijke moeilijkheden die hij ondervond hield hij voor zichzelf. Hij was een groot liefhebber van koormuziek en naast z'n lidmaatschap van "Schola Cantorum" was hij ongeveer 30 jaar lang als bestuurslid een stuwende kracht voor het knapenkoor "de Minnestreelen" o.l.v. Hubert Cuijpers. Evers heeft slechts drie jaar van een rüstig leven mögen genieten. In memoriam M.J.J. Flink, ing. Op 3 december 1968 overleed op de leeftijd van 56 jaar ons medelid M.J.J. Flink, in leven landmeet- kundig hoofdambtenaar A van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Voor wie hem van nabij kenden, kwam het bericht van zijn overlijden niet geheel onverwacht, omdat hij reeds gerulme tijd ziek was. De Heer Flink is zijn loopbaan begonnen bij het Kadaster op 1 februari 1929. Daarna is hij op 15 juli 1932 in dienst getreden bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, waar hij tot het eind van zijn leven werkzaam is geweest. Hij was een om zijn persoon en werk zeer gewaardeerd medewerker; van meer be- voegde zijde zal hierover te bestemder plaatse ongetwijfeld geschreven worden. Als enkeleuit zijn werk voortvloeiendeneven-activiteiten zou ik willen noemen: zijn deelname aan de werkzaamheden van de Werkgroep voor kaartreproductie van de Rijkscommissie voor Geodesie, waar hij steeds stimulerend werkte ten aanzien van het beproeven en zonodig invoeren van nieuwe graveermethoden en tekenmaterialen, An zijn activiteiten ten behoeve van de Kartografische Sectie van het KNAG. In laatstgenoemde activiteiten heb ik de Heer Flink goed leren kennen en daarop zou ik voor de lezers van "Kaartbulletin" dan ook speciaal de aandacht willen vestigen. Toen in 1959 een beroep op de Heer Flink werd gedaan om medewerking te verlenen aan het werk van de Commissie voor de bestudering van de vakopleiding voor kaarttekenaar en kartografen, was hij daartoe direct bereid. Hij heeft in die commissie, waarvan hij voorzitter was, veel werk verzet en het was voor hem dan ook een voldoening dat het bestuur van de Kartografische Sectie de voorstellen van genoemde commissie vrijwel ongewijzigd aanvaardde. Daarna werd opnieuw een beroep op de Heer Flink gedaan om deel te nemen aan het werk van de redactie- commissie voor het sameristellen van de lessen voor de verschillende kartografische opleidingen. Hoewel hem eigenlijk de tijd daarvoor ontbrak, heeft hij - gezien het belang van de zaak - zieh toch bereid ver- klaard aan het werk van deze nieuwe commissie deel te nemen. In deze redactie-commissie heeft hij ook weer als voorzitter, steeds geprobeerd om dit moeizaam verlopende en met teleurstellingen gepaard gaande werk te stimuleren, en als de opleiding voor kartografisch tekenaar binnen afzienbare tijd zijn be- slag zal hebben gekregen, dan is dat voor een belangrijk deel aan de Heer Flink te danken. Tekenend is in dit verband, dat de toenmalige voorzitter van de Kartografische Sectie, Professor Dr. F.J. Ormeling, in zijn rede ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Kartografische Sectie, sprak van "de com missie Flink" We missen in de Heer Flink een bekwaam vakgenoot en vriend. In het bijzonder gaan onze gedachten uit naar zijn vrouw, die we van harte sterkte toewensen om dit grote verlies te dragen. J. Ooms Mr. S.J. Fockema Andreae overleden In december j .1. overleed te Beetsterzwaag ons lld Mr. S.J. Fockema Andreae, de rijksarchivaris in Friesland. Van 1959-1960 was hij lid van het bestuur van de Kartografische Sectie. In Kartografie zal hierop nader worden ingegaan. 2 KB 19

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 4