VAN DE REDAKTIE In de afgelopen maanden is er nogal wat gebeurd in ons Kartografenwereldje: studiedagen, karto- grafendag, ledenvergaderingjubileumviering en een voorzitterswisseling Als tastbaar bewijs van ons tweede lustrum bezitten we, behalve het jubileumnummer van Kaart- bulletinde zeer fraaie en goed leesbare speciale aflevering van Kartografie. Vooral het verslag van Prof. drF.J. Ormeling over tien jaren Kartografische Sectie was bijzonder boeiend en onder- streepte tegelijkertijd nog eens op indrukwekkende wijze de grote kwaliteiten van onze vorige voorz itter. Zonder overdrijving kunnen we stellen, dat de heer Ormeling tien jaar lang de meest stuwende kracht in de Sectie is geweest, hetgeen in niet-clichd-taal wil zeggen dat hij een fijne kerel is die ver- draaid veel voor de Sectie heeft gedaan. Wij vinden het dan ook erg jammer dat hij als voorzitter afscheid heeft genomen. Ongetwijfeld moet irP.J. Bakker over een flinke dosis moed beschikken om in het voetspoor van zijn voorganger te willen tredenWij wensen hem voor zijn taak veel sterkte toe Een andere opmerkelijke gebeurtenis was de benoeming tot hoogleraar in de kartografie van Dr. ir. C. Koeman. Dit betekent dat van nu af aan de mogelijkheid bestaat met Kartografie als hoofdvak af te studeren. Hiermee is een lang gekoesterde wens van Koeman, en niet alleen van hem, in ver- vulling gegaan. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen. Ook onszelf kunnen we gelukwensen: namelijk met het nieuwe omslag van KaartbulletinHet ontwerp is van Dieter Ludwig, die een uitvoerend kartograaf in de zo typerende situatie boven een lichtbak fotografeerdeHet omslag is helemaal wat Kaartbulletin wil zijn: een tijdschrift gericht in de eerste plaats op de doenersop de praktijk. Evenals het vorige omslag werd de druk weer belangeloos uit- gevoerd door drukkerij Marchand-Paap-Strooker; dit belooft een fijne traditie te worden. Onze dank aan allen die aan dit omslag hebben meegewerkt. De gedrukte uitvoering van de inhoud wordt een blijvertje, hiep - hiep: hoera! De extra kosten hier- van worden voor een gedeelte gedragen door Marchand-Paap-Strokker en het Europees Cartografisch Instituut te Den Haag. Nogmaals: dank. Tenslotte willen wij nog melding maken van een werkbespreking die heeft plaatsgevonden tussen het bestuur van de Kartografische Sectie en de redaktie van Kaartbulletin. Het volgende is daar onder meer aan de orde gekomen: - Er wordt een commissie ingesteld die het bestuur zal adviseren inzake de herziening van de situ atie der tijdschrijften "Kartografie" en "Kaartbulletin". De commissie zal bestaan uit de heren Willems (vz), Koeman, Karssen, Romein en Heinemeyer. - De redactie Kaartbulletin uit o.a. de volgende wensen: 1Het in boekvorm uitgeven van de theorielessen Kartografie en Geografie uit de schriftelijke cursus "Kartografie" 2. Het verkrijgen van prijskortingen op kartografische uitgaven. 3. De vertaling van buitenlandse kartografische uitgaven. 4. Meer ruimte voor persoonlijke kontakten op de bijeenkomsten Wij spreken de hoop uit dat deze wensen in het jaar 1969 in vervulling mögen gaan. KB 19 3

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 5