EVENEMENTEN IN O K T O B E R - N O V E M B E R 1968 door A.H. Verroen (Ledenvergadering met Jubileumviering, Kartografendag en Studiedag) lijker is geworden. Mede dank zij het feit, dat alle belangrijke karteringsdiensten van Nederland meewerkten, is er een catalogus tot stand gekomen, die veel informatie aan de kaartgebruiker geeft. De reeks kaartvoorbeelden is aangepast aan de huidige uitgaven. Erg jammer is het, dat het kaart - fragment 1 50.000 niet vernieuwd isAI vanaf 1961 verschijnen de nieuwe bladen in een andere uitvoering dan die van dit kaartfragment. De wijze van bundelen is niet helemaal geslaagd, het boekje is vrij lastig open te klappen om een bladwijzer te raadplegen (Welke?) Een aanduiding op de buitenzijde van de bladwijzers verdient aanbeveling. De overzichtsbladen van de diverse zeekaarten hadden zieh ook uitstekend geleend, om na verkleining, als 3-tal enkele bladen opgenomen te worden. Dit voorkomt het lastige open- en dichtvouwen. De prijs van f 1,50 (na 1 jan. 1969 f 1,68) is erg laag, misschien zou een verhoging hiervan de meerkosten van een prettiger systeem van bundelen kunnen goedmaken. AANVULLING OP ARTIKELEN VAN J. SCHOKKENKAMP In Kaartbulletin 16 Staat op blz19, regel 8: 'tricks' i.p.v. ticks'. In het artikel in Kaartbulletin 17 zijn een tweetal fouten geslopen: a. Op blz. 24, tweede alinea, regel 10 Staat peilschrijvers i.p.v. peilschalen. b. Op blz. 27, regel 3 na (14) en de regels 4 en 5 moeten vervallen. Over het formaat van kaarten, atlassen en boeken in mijn geschriften het volgende: Ik volg de regel eerst rechts, dan hoog, waarbij ik kaartatlas of boek rechtstandig voor mij heb Zo is het formaat van de Bos-atlas 45e druk, gebonden en gesloten 23,5 x 37 cm, doch het formaat van de kaart van Frankrijk op pag50/51 is 36,5 x 45,5 cm. Rechts/hoog is analoog de aanduiding van punten in het vierkantennet van een topografische kaart. Zie Kaartbulletin nr. 7, 1965, blz. 8. Ik blijf deze wijze volgen tenzij er een andere (internationale) methode mocht bestaan, wat mij niet bekend isof tot zo'n methode wordt aanbevolen of voorge- schreven J.S. Door een samenloop van omstandigheden hebben we in Oktober en november j .1. drie bijeenkomsten kort na elkaar gehad die normaal over een heel jaar verspreid gehouden worden. Dat waren: 1) op 25 Oktober de jaarlijkse ledenvergadering, deze keer gekombineerd met de viering van het 10-jarig bestaan van de Kartografische Sectie, in de aula van de T.H. te Delft. 2) op 29 Oktober de lle Kartografendag, georganiseerd in samenwerking met de afdeling Onderwijs van het K.N.A.G. in het Staringgebouw te Wageningen. 3) van 12 t/m 15 november de Studiedagen 1968 over Kaartprojectiesin de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche. Er was dus weer ruimschoots gelegenheid om elkaar te ontmoeten en velen hebben dan ook ddn of meer van deze bijeenkomsten bijgewoond. 6 KB 19

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 8