De ledenvergadering Het voornaamste agendapunt van deze vergadering was de wisseling van voorzitter. Prof.dr. F.J. Ormeling legde zijn functie na een aktieve tienjarige periode neer en werd met algemene stemmen op- gevolgd door IrP.J. Bakker, Hoofd van de AfdLandmeten en Kartografie van de Dienst Publieke Werken te Amsterdam. Namens bestuur en leden werd prof. en mevr. Ormeling als dank voor hun inspanning een diaprojector en -scherm aangeboden, waarmee eerst een serie plaatjes van hoogtepunten uit zijn voorzittersperiode werden vertoond. v.r.n.l.: dr. Piket en prof. Ormeling met zijn echtgenote Zijn eerste voorzittersdaad verrichtte Ir. Bakker met het voorstel om Prof. Ormeling tot erelid te be- noemen, waarmee iedereen van harte instemde, zodat de Sectie thans twee ereleden telt. (Ook de heer J. Schokkenkamp is erelid.) Na de lunchpauze werd de film over de Invarmeting op de Afsluitdijk vertoont. Ten behoeve van het Europese driehoeksnet werd daar enkele jaren geleden zeer nauwkeurig een nieuwe basis uitgemeten. De Jubileumviering De scheidende voorzitter Prof. Ormeling opende de viering van het tweede lustrum van de Kartografische Sectie met een indrukwekkende rede waarin hij het ontstaan en de aktiviteiten van de Kartografische Sectie uitvoerig besprak en waarin hij tevens z'n visie gaf op de nabije toekomst. Deze rede is in- middels gepubliceerd in het jubileumnummer van Kartografie (nr. 42)dat als een speciale aflevering van het Tijdschrift van het K.N.A.G. geheel aan kartografische onderwerpen werd gewijd. Namens de jubilerende Sectie bood Prof. Ormeling het eerste exemplaar de secretaris van het K.N.A.G. aan. (Wij hebben alle waardering voor redaktie en schrijvers die, onder leiding van het bestuur, zieh onge- twijfeld veel moeite getroost moeten hebben om zo'n aantrekkelijke en veelzijdige inhoud tot stand te brengen KB 19 7

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 9