UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN Tijdens de 113e bestuursvergadering op 2 dec1968 werd besloten om op gezette tijden een uit- treksel uit de notulen van de bestuursvergaderingen in Kaartbulletin te publiceren, teneinde de leden op de hoogte te houden van de genomen besluiten. Dit gaat dan de zogenaamde bestuurs- mededelingen in Kaartbulletin vervangen. Hier volgt het eerste uittreksel, naar aanleiding van de vergaderingen in december, januari, febru- ari, maart en april. 1. Kartografendag 1969 Aanvankelijk was het weer de bedoeling om de kartografendag in het najaar te houden en de studie- dagen in het voorjaar, maar door het bedanken van de Zwitserse sprekers heeft men nu meer voor- bereidingstijd nodig voor de studiedagen, zodat de kartografendag al in april gehouden moest worden. Er werd ook voorgesteld om de kartografendag uit te breiden tot 2 of 3 dagen zodat een onderwerp wat uitgebreider behandeld kan worden, maar de hogere kosten vormen hiervoor waarschijnlijk een te groot bezwaar. Zoals bekend was het onderwerp op 18 april j .1. te Delft: "Ruimtevaartkartografie" met als sprekers: Dr. Ing. H.H. Meine, Ir. W. Langeraar en Prof. dr. ir. C. Koeman. De organisatie berustte bij A. van der Waag. Eiders in dit nummer vindt U een verslag van deze dag. 2 Jaarvergadering op 27 juni te Amsterdam Aftredend zijn de heren W.F. den Hengst, C. Koeman en G.D. Raasveldt. De heer Den Hengst stelt zieh niet herkiesbaar, waarvoor het bestuur Ir. J.A.C.E. van Roermund zal voordragen als opvolger Het middagprogramma zal gaan over "toeristenkartografie" met een voordracht van G.D. Raasveldt over: "watersportkaartensamengesteld door de AfdHydrografie van het Min. van Defensie" en een tentoonstelling over watersportkaarten van de afd. Hydrografie en de A.N.W.B., alsmede kaarten van F.W. Michels. 3. Studiedagen, najaar 1969 Over de studiedagen heeft het bestuur zieh uitvoerig beradenEr was een voorstel om de studie dagen slechts ddns per twee jaar te houden maar dan uitgebreid tot 5 dagen. Het voorjaar lijkt nog steeds de beste tijd voor de studiedagen, maar vanwege het bedanken van de Zwitserse gasten moesten ook dit jaar de studiedagen weer naar het najaar verhuizen. Het onderwerp zal zijn: "zwart- wit kartografie" en de organisatie ligt in handen van de heren J.E. Romein, G.F. Willems en A. van der Waag. Voorlopig is van 4 t/m 7 november de Ernst Sillemhoeve in Lage Vuursche weer gereser- veerd 4. Tekst Studiedagen 1968 (kaartprojecties De gehouden voordrachten en sommige oefeningen zullen, met medewerking van de T.H. te Delft, gepubliceerd worden in een eenvoudige gestencilde uitgaveHet is de bedoeling dat alle leden van de Sectie een exemplaar zullen ontvangen, mits de kosten geen bezwaar gaan vormen. Het Utrechtse Geografisch Instituut en de T.H. Delft zullen elk een aantal exemplaren kopen. 5. Tijdschriftencommissie In September 1968 werd een commissie ingesteld met als taak: een advies uit te brengen over de samenstelling van de redaktie van "Kartografie" en over het beleid ten aanzien van de beide tijd- schriften. De leden van deze commissie zijn: G.F. Willems (voorzitter) C. Koeman, A.J. Karssen, J.E. Romein en W.F. Heinemeyer. Het rapport van de commissie vindt U eiders in dit nummer. 6 Opleiding De samenstelling van de lessen vorderen thans goed. Alle praktische lessen zijn in concept gereed en een gesprek met P.B.N.A. over de zakelijke aspecten zal binnenkort plaatsvindenDe redaktie - commissie Staat nu voor de taak het lesmateriaal te beoordelen. A. van der Waag is corresponderend lid van de ICA-commissie "Formation des Cartographes Het is gewenst dat hij daarin gesteund wordt door een werkgroep, maar het lijkt beter daarmee te wachten tot de cursus kaarttekenaar gereed is KB 20 3

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 5