UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN (Vergaderingen 117 en 118 in april en mei j .1.) 1. Studiedagen 1969 Het Staat nu vrijwel vast dat de studiedagen van 4 t/m 7 november in de Ernst Sillenhoeve gehouden zullen worden. Het onderwerp is: Zwart-wit Kartografie en de inleiders zullen zijn: J.E. Romein, Dieter Ludwig, M. Dansen en A.H. Verroen. Op £6n der avonden zal A.H. Sijmons weer een cause- rie verzorgen, terwijl J.E. Romein en Mde Smit de tentoonstelling over het onderwerp in zullen richten 2. Studiedagen 1970 Als onderwerp voor de studiedagen die in het voorjaar van 1970 gehouden zullen worden is gekozen: Thematische kartografie, mogelijkheden en beperkingen. De leiding zal berusten bij J.J.C. Piket, J.E. Romein en G.F. Willems. 3. Kartografendaq 1970 De Stiboka (Stichting voor Bodemkartering) te Wageningen heeft aangeboden de Kartografendag in het najaar van 1970 geheel te verzorgen. Het bestuur heeft dat aanbod dankbaar aanvaard. Reeds nu wordt er op gewezen dat alleen zij die zieh daarvoor tevoren opgeven, aan de lunch kunnen deel- nemen. Noodtoestanden zoals in Oktober j .1. te Wageningen en in april te Delft zullen zoveel moge- lijk voorkomen moeten worden. Men gelieve zieh dus voortaan tijdig op te geven 4Schokkenkampfonds De gelden van de voormalige Stichting Third International Conference on Cartography dienen volgens besluit van de Stichting aangewend te worden voor publicatie-doeleindenMet deze gelden (f 11.2 32 ,34) wordt een fonds gevormd dat, met toestemming van ons erelid J. Schokkenkamp, het Schokkenkampfonds genoemd zal worden. Een concept voor een reglement is in de maak. 5. Tijdschriftenredakties Het bestuur kan zieh verenigen met het verslag van de Commissie Tijdschriften (In KAARTBULLETIN 20 werd dit verslag, iets verkort, gepubliceerd) Het bestuur heeft besloten een redaktie-reglement op te stellen ten behoeve van onze beide tijdschriften; elke redaktie zal uit drie personen moeten bestaan, waarin zowel de ambtelijke als de particuliere kartografie vertegenwoordigd moeten zijn; de zittingsperiode van de redaktieleden zal vier jaren zijn; er moet een hechtere binding komen met het bestuur, waarvoor 6dn der leden van beide redakties deel dient uit te maken van het bestuur. 6 Contributieverhoginq Het bestuur gaat accoord met het voorstel van de penningmeester om met ingang van 1 januari 1970 de contributie te verhogen, en wel: voor gewone leden van f 12,- tot f 15,-; van Student-leden en leden van het KNAG van f 6, - tot f 7,50; voor institutionele leden blijft de contributie f 40 -. (De ledenvergadering ging in meerderheid met dit voorstel accoord, zodat U er rekening mee kunt houden) 7Ledenwerving Het bestuur wil de ledenwerving intensief ter hand gaan nemen; bijvoorbeeld door het verstrekken van tijdschriften aan in aanmerking körnende personen. Men denkt speciaal aan een persoonlijke benadering van collega's door onze leden en opgave van naam en adres van belangstellenden aan de tweede secretaris. Ook grotere diensten en kartografische bureaux zou men willen benaderen. Later zouden nieuwe leden misschien een kartografisch boek ten geschenke kunnen krijgen, wanneer het Schokkenkampfonds zo'n boek zou kunnen financieren. (Misschien zou degene die een lid aan- brengt ook wel een presentje kunnen krijgen. Red.) 8Nieuwe werkgroep De Kartografische Sectie dient een werkgroep "opleiding kartografen" op te richten tot steun aan het nederlandse corresponderend lid van de ICA-Commissie I. In deze werkgroep zullen o.a. A. van der Waag en ir. L. van Zuylen zitting nemen. Aanvulling en voorzitterschap van deze werkgroep zullen nog besproken worden. 9 Nieuwe ICA-Commissie De ICA (International Cartographic Association) heeft een Commissie IV opgericht voor thematische kartografie. Misschien moet de K.S. ook hiervoor een werkgroep insteilen. 10. Afscheid bestuurslid W.F. den Hengst Na 11 jaar lid van het bestuur te zijn geweest heeft W.F. den Hengst, direkteur van de Topogra- fische Dienst, zijn bestuursfunetie wegens pensionering beschikbaar gesteld. Het bestuur heeft grote waardering voor het werk en de toewijding van de heer Den Hengst als bestuurslid en betreurt zijn besluit. Om het kontakt niet helemaal te verliezen werd besloten om af en toe vriendschappe- lijke samenkomsten van bestuur en oud-bestuursleden te beieggen. (Op de ledenvergadering in Amsterdam werd inmiddels, op voordracht van het bestuur, ir. J.A.C. van Roermund benoemd tot zijn opvolger in het bestuur van de Sectie. Red.) De eerstvolgende bestuursvergadering werd vastgesteld op 26 September a.s. 2 KB 21

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 4