JAARVERG ADERING 1969 Gebruik makend van de gastvrijheid van de Universiteit van Amsterdam werd op vrijdag 27 juni j .1. de jaarvergadering van de Kartografische Sectie in de bibliotheek van deze Universiteit gehouden. Ondanks het ongunstige tijdstip (vakantieperiodewaren er toch vele leden naar Amsterdam gekomen om zieh van de gang van zaken op de hoogte te stellen. Voorzitter Ir. P. Bakker gaf in zijn openings- woord een verklaring voor de gekozen datumHet jubileum van de Sectie heeft de regelmaat wat verstoord en daarom is deze tussenvergadering gekomen. Vervolgens verzocht hij de vergadering staande degenen te herdenken, die ons in de verslagperiode ontvielen. Hij noemde de namen van de heren N.A.I.M. Evers uit Amsterdam, M.J.J. Flink uit Delft, Mr. S.J. Fockema Andreae uit Beetsterzwaag en Prof. drJ.P. Bakker uit Bussum. Voorts memoreerde hij nog enige belangrijke gebeurtenissen uit de verslagperiode en wel: de studiedagen van 12 t/m 15 nov. 1968, de 12e kar- tografendag van 18 april j.l. en de benoeming tot Gewoon Hoogleraar van Dr. ir. C. Koeman. De notulen van de ledenvergadering van 25 okt. 1968, door de le sekretaris aan de vergadering voorgelegd, werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Vervolgens werd ook het lle jaar- verslag van de Kartografische Sectie aan de vergadering voorgelegd. Evenals het jaarverslag gaf de exploitatierekening 1968 van de penningmeester geen reden tot dis- cussie In de kascontrolecommissie voor het körnende jaar werden de heer F.J. Ormeling jr. en de heer M. Dansen van de Rijks Geologische Dienst te Haarlem gekozen. Het voorstel tot verhoging van de contributie gaf aanleiding tot discussie. Een moeilijkheid voor sommige leden was vooral het feit, dat de contributie voor institutionele leden niet werd verhoogd. Na verdediging van het voorstel door de voorzitter en de penningmeester werd het, met twee stemmen tegen, aangenomen. De wegens voltooiing van de zittingsduur aftredende heer W.F. den Hengst Steide zieh niet meer herkiesbaar. Ter opvolging had het bestuur als kandidaat voorgesteld de heer Ir. J.A.C.E. van Roermund, deze werd door de vergadering met algemene stemmen gekozen. De heren Prof.dr.ir. C. Koeman en G.D. Raasveldt, beiden ook aftredend maar herkiesbaar, werden bij acclamatie her- kozen. De voorzitter bedankte met enige welgekozen woorden de heer W.F. den Hengst voor het vele werk door hem in een lange periode van bestuursactiviteit verricht, zonder aan enig eigen be lang te denken. De mededelingen van de voorzitter, die veel gemengd nieuws opleverden, maakten de meeste tongen los. De belangrijkste mededelingen waren: een oproep aan alle leden om te proberen in eigen omgeving leden te werven, te trachten om in Nederland een boek over kartografie uit te geven, het verslag van de commissie tijdschriften (zie Kaartbulletin 20) het Schokkenkampfonds Met een dankwoord aan de vertegenwoordiger van de Universiteit van Amsterdam, de heer Drs. A.H. Sijmons voor de verleende gastvrijheid, sloot de voorzitter om 12 .30 uur de vergadering. Het is in de loop der jaren een goede gewoonte geworden om de j aarvergadering enige kartografische omlijsting te geven en ook deze j aarvergadering maakte op deze gewoonte geen uitzonderingIn de eerste plaats was er in de middaguren een lezing van de heer G.D. Raasveldt, met als onderwerp "Kaarten voor Watertoerisme" en dan speciaal die kaarten, die door het Hydrografisch Bureau van de Koninklijke Marine worden uitgegeven. In de tweede plaats was er de hele dag een tentoonstel- üng van kartografisch werk van de heer F.W. Michels. De expositie omvatte 67 nummers, die op zeer overzichtelijke wijze gerangschikt waren en gaf een goed beeld van het rijke oeuvre van deze kartografische artiest. KB 21 5

Kaartbulletin | 1969 | | pagina 7