Gidskaartje in 66n kleurendruk schaal 1 10. 000, zie bijlage Een fotografische verkleining werd gemaakt van de bestaande combinatie van 2 deeltekeningen op astralon voor de volle tint en van 3 deeltekeningen voor de rastertinten op Stabilene Stripping coat. Opnieuw werden de rasters, ook gebruikt voor de kaart schaal 1 5.000, in-gekopiöerd. Het mee verkleinen van de rasters werd niet aanbevolen omdat de witruimte tussen de zwarte puntjes on- voldoende zou worden, met het gevaar van dichtlopen. Een fijner raster, echter niet ter beschikking bij de Topografische Dienst, zou voor bovengenoemde schaal beter zijn geweest. Dit kwam tot uiting bij het nemen van wederom 7 kleurenproeven (gedeeltelijk andere kleuren) waardoor in verband met de grofheid van het raster de "blokken" een enigszins rafelig aanzicht kregen. AI met al werd tenslotte ook een zeer acceptabel kaartje verkregen, dat zeker niet voor het be staande kleurenkaartje behoeft onder te doen. Nabeschouwing Door de veelheid van kleurenproeven, die van beide kaarten gemaakt zijn, werd voor de opdrachtgever de keuze heel moeilijk. Mede bepalend voor de keuze van de kleuren waren de wensen van het Bureau voorlichting en publiciteit van de Technische Hogeschool. Een blauw-grijze kleur voor het gidskaartje werd tenslotte gekozen in combinatie met een oranje omslag voor de TH-gids De mogelijkheid bestaat ieder jaar (medio juni) het gidskaartje een andere kleur te geven en dit zoveel mo- gelijk aan te passen aan de kleur van de omslag van de T.H.-gids. Door een nadere bestudering van de afzetmogelijkheden voor de wandkaart (schaal 1 5.000) die voor enkele jaren gedrukt wordt, kon de kleur hiervoor nog niet definitief worden bepaald. De beide kaarten worden gedrukt op 110 grams landkaartenpapier zonder kader en zonder witrand bij de Topografische Dienst in Delft. KB 22 11

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 13