BIJ HET OVERLIJDEN VAN J. SCHOKKENKAMP Op 9 december 1969 overleed in Den Haag op 85 jarige leeftijd onverwachts ons erelid J. Schokkenkamp, bij alle lezers van Kaartbulletin bekend door zijn serie artikelen over de Kartografie van Nederland. In Kaartbulletin 18, het jubileumnummer, werd reeds een en ander over zijn levensloop verteld, terwijl een in memoriam in Kartografie zal verschijnen. Wij volstaan dan ook met dit bericht. Degenen die Schokkenkamp kenden weten dat een karakterisering van deze aktieve man met z'n vitale geest moeilijk in enkele woorden te geven valt. Wij hebben aangename herinneringen aan de bezoeken en de gesprekken die wij voor zijn artikelen voerden. Hij maakte het ons niet gemakkelijk en stond erop dat alles zeer precies overgenomen werd, waarbij hij een bewonderenswaardige aktiviteit, inzicht en kennis van literatuur toonde. De laatste jaren betreurde hij het dat hij niet meer in staat was om op onze bijeenkomsten te verschij nen. Zijn doofheid was daarvoor de grootste belemmering. Kort voor zijn dood zond hij ons nog de kopij voor het artikel ("opstel" noemde hij het altijd) over de Zeekaart, dat wij in dit nummer publiceren. Wij weten dat hij ondertussen ver gevorderd was met een artikel over de Waterstaatskaart, wat wij mogelijk ook nog zullen laten verschijnen. Het is jammer dat hij deze serie niet meer heeft kunnen voltooien, maar misschien nemen anderen zijn taak over om de laatste artikelen te schrijven, zodat een afgerond geheel ontstaat. Het zou een posthume hulde aan hem zijn wanneer alle artikelen nog eens gebundeld zouden kunnen verschijnen. Op 13 december 1969 werd Schokkenkamp ter aarde besteld. Door o.a. bestuur en enige leden van de Kartografische Sectie werd hem de laatste eer bewezen. Prof. Dr. F. J. Ormeling vertolkte met een sober afscheidswoord de gevoelens van de kartografen bij het heengaan van deze KARTOGRAAF. De redaktie van Kaartbulletin zal zijn vruchtbare pen missen. 2 KB 22

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 4