UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN (Vergaderingen 119 t/m 123: sept. 1969 t/m jan. 1970) 1. Dr. W.F. Heinemeijer bedankt als bestuurslid In november 1969 heeft dr. W.F. Heinemeijer verzocht hem te ontslaan als bestuurslid van de Kartogra- fische Sectie wegens te drukke werkzaamheden. Het bestuur ging hiermee akkoord en dankte hem voor zijn bijdrage aan het werk van de Sectie. Dr. Heinemeijer was sinds de oprichting in 1958 lid van het bestuur en onderhield vooral het kontakt met het KNAG-bestuur 2. Bestuursamenstelling Het aantal bestuursleden kan gehandhaafd blijven op 10. Door het terugtreden van W. F. Heinemeijer is echter een aanvulling nodig, waarvoor het bestuur een kandidaat zal voorstellenVolgens het rooster zijn in 1970 aftredend: A. van der Waag, G.F. Willems en J. J.C. Piket, die zieh allen herkiesbaar stellen. Dr. Piket wenst echter het secretariaat over te dragen wegens chronisch tijdgebrek. 3. ICA-conferentie in Stresa De Nederlandse deelnemers aan deze conferentie van 4-10 mei zullen o.a. zijn: Ir. P. J. Bakker (K.S.- voorzitter), A. van der Waag (lid commI, opleiding van kartografen), Prof.Dr. D. Eckhart (lid comm. III, automatisering in de Kartografie) en Prof. Dr. Ir. C. Koeman (bijdrage aan thema II, kartografie als uitdrukkings- en communicatiemiddel)Daarnaast zullen nog enkele zgn. waarnemers de conferentie be- zoeken. 4. Tijdschriftenredakties De redaktie van Kartografie is inmiddels uitgebreid tot drie leden, te weten: prof.dr.ir. C. Koeman, drs. P.W. Geudeke endrs. F. J. Ormeling. Er is een rooster van aftreden opgesteld, resp. in 1973, 1972 en 1974 zodat een wisselende samenstelling mogelijk wordt. De redaktie van Kaartbulletin blijft onge'wijzigd maar ook hiervoor is een rooster van aftreden opgesteld, namelijk: A.J. Karssen in 1970, A.H. Verroen in 1971 en A. Ras in 1972. Het bestuur is van mening dat ook Kaartbulletin in het bestuur vertegenwoordigd moet zijn. 5. Inhoud "Kartografie" Met het bestuur van het KNAG wordt overleg gevoerd over de inhoud van "Kartografie". Het is gebleken dat de wensen enigszins uiteenlopen: de Kartografische Sectie wenst op de eerste plaats artikelen te brengen die door de leden gewaardeerd worden. Wanneer deze artikelen ook voor geografen waardevol zijn is dat ver- heugend, doch bijkomstig. Het KNAG-bestuur en de redaktie van het G.T. willen het accent leggen op onder- werpen die vooral de aardrijkskundeleraar boeien. Daardoor zullen de kartografen niet meer het informa- tiemedium hebben dat zij terecht mögen verlangen. Een delegatie uit het bestuur bestaande uit de heren Koeman, Piket, De Smit en Willems heeft met het KNAG-bestuur over dit onderwerp gesproken. Men steunde daarbij op het onlangs uitgebrachte rapport van de Commissie tijdschriften (zie Kaartbulletin 20). Er werd nog geen overeenstemming bereikt. 6. De ledenwerving Er wordt een vouwblad ontworpen waarin de belangrijkste aktiviteiten van de Kartografische Sectie zullen worden vermeld. Het is bestemd voor voorlichting aan nieuwe leden en belangstellenden. Men wil dit vouw blad verspreiden via Kaartbulletin en in enkele grotere diensten en bedrijven, zodat meer kartografen op de hoogte komen van onze aktiviteiten en mogelijk lid worden. 7. Studiedagen 1970 In het conferentieoord "'t Hout" te Bakkeveen (Fr.) worden van 7 t/m 10 april de jaarlijkse Studiedagen ge- houden, deze keer over het thema: Kartografische communicatie, met voordrachten en oefeningen over: De kaart als communicatiemiddel, Statistiek en kartografie, Schoolkartografie, Visuele waarneming en Gra fische vormgeving. Sprekers zijn: dr. J.J.C. Piket, drs. J. Schmitz, H.A. van Zeeland, R.J.M.J. Ber trand, dr. J.O. Michon en Dieter Ludwig. De tentoonstelling zal bestaan uit kaarten van luchtvaartmaat- schappijen bestemd voor de luchtreizigers. Er zal ook een excursie gehouden worden naar Wolters-Noord- hoff in Groningen. De organisatie berust bij drs. F.J. Ormeling, terwijl R.J.M.J. Bertrand de dagelijkse leiding heeft. 8. Beroepsopleiding De praktijklessen zijn nagenoeg gereed evenals de theorielessen, met uitzondering van de lessen over kar tografie en geografie. Door ernstig tijdgebrek van de schrijver is dit al jaren vertraagd. Mogelijk worden deze lessen binnenkort alsnog gemaakt. Het is gewenst dat een commissie tijdig voor het gereedkomen van de cursus een Studie maakt van examinering en diplomering en daartoe overleg pleegt met de N. L. F. P.B.N.A. en het Ministerie van O. en W. 9. Kaarten- en boekenbezit De kaarten en boeken die toebehoren aan de Kartografische Sectie zijn thans volledig gecatalogiseerd. Er wordt nog gezocht naar een middel om dat bezit en de aanwinsten onder de aandacht van de leden te brengen. Zowel de eatalogus als de boeken en kaarten berusten bij het Geografisch Instituut in Utrecht. 10. Nalatenschap J. Schokkenkamp Na het overlijden van het erelid J. Schokkenkamp op 9 december jl. is het bestuur gevraagd op welke wijze zijn kartografische verzameling kan worden ondergebracht en beheerd zodat aan de wens van de overledene wordt voldaan om deze nalatenschap ten dienste te stellen van kartografen. Het betreft o.a. kartografische leerboeken, tijdschriften en geografica, later ook atlassen. Schokkenkamp wilde de verzameling schenken KB 22 3

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 5