UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN BERICHTEN (Vergaderingen 124 t/m 126: maart t/m juni 1970) 1Bestuurssamenstelling Binnen het bestuur bestaan twee stromingen met verschillende ideeen over de samenstelling van het bestuur Enerzijds wil men meer doorstroming, meer jongeren en uitvoerende kartografen in het bestuur; het bestuur moet een afspiegeling zijn van het ledenbestand. Anderzijds is men van mening dat er zekere beperkingen ge- steld moeten worden aan de mogelijkheden tot voordracht van bestuurskandidaten, omdat bestuursleden in Staat moeten zijn de doelstellingen van de Kartografische Sectie ook te realiseren, speciaal het wetensehap- pelijk op hoger plan brengen van de groep kartografen en het onderhouden van nationale en internationale kon- takten. Het bestuur moet derhalve zodanig zijn samengesteld dat de doelstellingen van de Sectie en de wensen van de leden op een optimale wijze kunnen worden verwezenlijkt. 2Studiedagen De Studiedagen in Bakkeveen in april jl. werden door circa 60 deelnemers bezocht wat een hoog aantal is, vooral voor de begeleiding van de oefeningen. Ook de excursie naar Wolters-Noordhoff verliep zeer goed. De teksten van de voordrachten en oefeningen wil men weer in een speciale publikatie bundelen. Voor 1971 zijn de Studiedagen voorlopig vastgesteld op eind april, deze keer weer in het centrum van ons land. Als onderwerp is gekozen: reproduktieteehnieken, waarvoor een programma ontworpen wordt. Er wordt overwogen om de deelnemerskosten iets te verhogenteneinde het hoge niveau van de Studiedagen en Kartografendagen te kun nen handhaven. Er zijn verder enkele suggesties gedaan om de opzet van de Studiedagen enigszins te wijzigen in aparte moge lijkheden voor leerlingen en gevorderde kartografen. De praktische mogelijkheden hiervan worden nog onder- zocht. 3. Kartografendag Op 25 September a. s. zal de jaarlijkse kartografendag gehouden worden bij de jubilerende Stichting voor Bo- demkartering in Wageningen. Het programma zal geheel worden verzorgd door de Stiboka. 4. Beroepsopleiding O. a. bij de Topografische Dienst wordt met ongeduld gewacht op het gereedkomen van de schriftelijke cursus voor Kaarttekenaar. Onlangs heeft een bespreking plaatsgehad met PBNA en enkele auteurs over de uitvoe- ring van de cursus. Het ziet er nu naar uit dat de cursus dit jaar gereedkomt, zodat medio 1971 de lessen be- schikbaar kunnen zijn. 5. Jubileum-prijsvraag KNAG De prijswinnaar wordt aangewezen op basis van zijn manuscriptkaart. De winnaar zal een vergoeding ontvan- gen voor het (doen) vervaardigen van de deeltekeningen voor het drukkenMen denkt aan een oplage van 2.800 ex. op kosten van het KNAG. Het is uiteraard mogelijk dat geen der inzendingen bekroond wordt. DE ALGEMENE LEDENVERGADERING De jaarvergadering van de Kartografische Sectie werd op vrijdag 29 mei 1970 gehouden in het Geografisch en Pianologisch Instituut te Nijmegen. De agenda omvatte een 12-tal punten. Na goedkeuring van de notulen van de ledenvergadering van 27 juni 1969 en van het 12e jaarverslag van de K.S. kwam het bestuursvoorstel tot contributieverhoging aan de orde. Het voorstel was gebaseerd op een zuinig opgezette begroting en was nood- zakelijk om belangrijke initiatieven niet wegens geldgebrek te laten stranden. Een en ander gaf aanleiding tot discussie en verschillende posten van de begroting werden onder de loupe genomen. De vergadering ging uit- eindelijk accoord met de verhoging van de contributie per 1 januari 1971 en het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. Het volgende punt op de agenda waren de bestuursmutaties. Aftredend wegens voltooiing van de zittingspe- riode waren de heren van der Waag, Willems en Piket. Zij stelden zieh herkiesbaar voor een volgende ter- mijn. Het bestuurslid prof. Heinemeijer had reeds wegens drukke werkzaamheden zijn bestuurstaak neerge- legd. Het bestuur Steide de heer A.Ras kandidaat voor een bestuursfunetie. Dit mede op voordracht van de redaktie van Kaartbulletin. De vergadering ging met het bestuursvoorstel accoord, zodat de heren J. J. C.Pi ket, A.Ras, A.v.d.Waag en G. F. Willems zitting hebben in het bestuur van de Kartografische Sectie. De heer Piket droeg vervolgens het secretariaat over aan de heer Willems. Na de mededelingen van de voorzitter en de rondvraag werd de ledenvergadering om 13 uur gesloten. Na de lunchpauze hield dr. J.J.C.Piket een voordracht getiteld: "Vijf topografische kaarten". In deze voor dracht vergeleek hij de inhoud van verschillende kaarten aan de hand van de hoeveelheid verschillende Sym bolen, verdeeld naar geografische groepen. Het doel ervan was om tot een objectieve waardering van de overdracht van gegevens op topografische kaarten te komen. Deze waardering zette hij grafisch uit, waar- door verrassende resultaten en mogelijkheden aangetoond werden. Dr. Piket toonde daarmee vijf typen topo grafische kaarten aan, elk met een eigen accent. Hopenlijk verschijnt deze verhelderende voordracht nog eens als artikel in een van onze tijdschriften. Na een gedachtenwisseling over de conclusies van dr. Piket werd de bijeenkomst gesloten. 2 KB 23

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 4