I.T.C. VERHUIST NAAR ENSCHEDE Onlangs heeft het Kabinet definitief besloten dat het I. T. C. het Internationaal Instituut voor Luchtkartering en Aardkunde, zal worden overgeplaatst van Delft naar Enschede, In het nieuwe Twentex-gebouw aan de Bou levard 1945, dat binnenkort gereed komt, werd een passende huisvesting gevonden zodat de verhuizing medio 1971 kan plaatsvindenMet de bouw van de studentenhuisvesting zal binnenkort worden begonnen. ATLANTES NEERLANDICA "Atlantes Neerlandica"een bibliografie van land-, zee- en hemelatlassen, gepubliceerd in Nederland tot 1880 is samengesteld en uitgegeven door dr.ir. C.Koeman, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Van dit complete overzicht in vijf delen zijn nu reeds drie delen verkrijgbaarDeze delen bevatten de landat lassen; het Vierde deel omvat alle zee- en hemelatlassen en de (geill.) "pilot books", terwijl in het vijfde deel alle inhoudsopgaven zijn opgenomen. De delen vier en vijf zullen nog in dit jaar en in 1971 verschijnen. De liefhebbers vinden er alle uitgevers- en kartografennamen, uitvoerige beschrijvingen van de atlassen, hun verschillende drukken en Varianten en hun vindplaatseneen karakteristiek van de kaarten en bijzonderheden over de voornaamste uitgevers. De beoordeling door deskundigen is onverdeeld gunstig: prachtig en waarde- vol noemt de American Geographical Society de eerste drie delen; het is een zeer belangrijk werk volgens Gian Vittorio Bourlot; het doorwrochte werk van profKoemans waarborgt dat in de toekomst de uitdrukking "niet voorkomend in Koeman" gelijk Staat met zeer zeldzaam. De tekst is door het gebruikte lettertype pret- tig leesbaar, de papiersoort is duurzaam. Ook de uitgevers Theatrum orbis Terrarum Ltd. O. Z. Voorburg- wal 85 te Amsterdam hebben eer van hun werk. De prijs van deel I (Van der Aa-Blaeu) met 24 blz. illustraties en beschrijving van 212 atlassen is f. 215,-; van deel II (Blusse-Mercator) met 46 111. en beschrijving van 485 atlassen, uitgevers en kartografen f. 290,-; van deel III (Merula-Zeegers) met 23 ill. en beschrijving van 320 atlassen en 80 uitgevers en kartografen f. 195,-. De delen zijn niet afzonderlijk verkrijgbaar: inschrijving kan alleen geschieden op het complete werk van vijf delen. De totaalprijs zal ongeveer f. 1.350,- bedragen. Wij herinneren belangstellenden aan de "Collections of maps and atlases in The Netherlands, their history and present State" van dezelfde samensteller, in 1961 uitgegeven door E.J.Brill te Leiden, besproken in dit tijdschrift. W.Koopmans. (Uit: Geodesia, 12e jaargang, no. 5, mei 1970) LEDENLIJST: vijfde aanvulling op de opgave in Kaartbulletin 18 N ieuwe 1 eden M.W.van Beyeren Bergen en Henegouwen - Westduin- weglöOl - Den Haag A.Husslage - Potgieterstraat 6 - Maassluis S. de Jong - Schoolstraat 9 - Oostermeer K.J.Koens - Zwaardvegersgaarde 53 - Den Haag J. J.van der Laar - Verdistraat 34 - Den Bosch J.Meijer - Staringplein IIA - Rotterdam M.P.H.Meijer - Marco Pololaan 126 - Utrecht C. F. Oly - Roelof Bootstraat 11 - Edam F.W.Schouten - Van Ostendestraat 23A - Rotterdam D. J.Thijsse - Jan de Oudeweg 28 - Delft J. J.A.van der Veldt - Pegasusstraat 86 - Haarlem C.van Weelde - IJsselmondselaan 272 - Rotterdam A. J.de Wit - Schoemekerstraat 7 - Oirschot (Abonn6 Kaartbulletin) Bibl.van het Prov.Bestuur Overijssel - Ter Pelkwijkpark 21 - Zwolle (Abonn§ Kaartbulletin) Bibl. Ned. Econ. Hogeschool - Burg. Oudlaan 50 - Rotterdam Wijzigingen: R.J.M.J.Bertrand - Steenakkers 14 - Tynaarlo (was Groningen) J.A.Conen - Graaf Dirk H-laan 16 - Maasland Drs. C.Dekker - (was Utrecht) JJDekker - Radiumstraat 146 - Groningen H. Eversdijk - Kerklaan 37 Heinkenszand J.C. M.F.Hans - Pijperring 144 - Delft (was Hoogvliet) W.A.Heidt - Hazelaarstraat 67 - Den Haag W. F. den Hengst - Madernastraat 22 - Rotterdam J.G.ten Houten - woonschlp "Het verstand van Poeh" - Nieuwe Prinsengraeht t. o. 94 - Amsterdam Drs. Ph.A.C. Jansens - Schipbeekstraat 11 - Almelo R.de Jonge - Grote Rozenstraat 70 - Groningen G e en D.H.G.van Bergen v.d. Grijp - Den Haag JButter - Deventer Drs. A.Bijimer - Assen Mej. J.A. M. Franken - Utrecht F.A.Groen - Doorn F. J. Ormeling jr. - Alfred Nobellaan 601 - De Bilt (was Groningen) CRaats - Frankenlaan 91 - Tilburg Drs. W.Roeleveld - Ciarenburg 5 - Breukelen (was Amstelveen) Mej. A. J.Schaaps - Afrikanerplein 36 hs - Am sterdam E.E.Sobeczko - (was Bern) L.P.van Thienen - Tiber 92 - Amstelveen A.A.de Veer - Kruitberg 87 - Amsterdam, Bijl- mermeer Drs. J.P. Visser - Beek 20 - Bergen (NH) (was Drachten) R.G.Th.van den Waterbeemd - ProfBromstraat 45 Nijmegen 1 id meer Drs. R.Petermeijer - Bergen op Zoom Drs. CGCSchütte - Zeist Prof.dr. W.Steigenga - Naarden Mej. L.E.Verwey - Utrecht Aantall en (per 11-6-70) 309 persoonlijke leden, 53 institutionele leden en 12 abonnes op Kaartbulletin. KB 23 3

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 5