3. T. Mleczak, M.A., Toeristenkaart van het Poznändistrict, 1 100 000. 4. Dr. J. Warszynska, A. Jackowski, M.A., De kartografische weergave van wandel- en trekroutes in de omgeving van Krakow. 5. Dr. O. Rogalewski, Over de wenselijkheid van de samenstelling van een toeristische Atlas van Polen. III De inhoud van toeristenkaarten 1. Dr. W. Kaprowski, De konsekwenties van de samenstelling van toeristenkaarten op basis van bestaan- de topografische kaarten. 2. Dr. W. Pawlak, De weergave van het relief op toeristenkaarten. 3. J. Hajdus, M.A., Toepassing van de scheve profielmethode van Kitiro Tanako op toeristenkaarten. 4. A. Kajoch, M.A., Overeenkomst in inhoud tussen toeristengidsen en toeristenkaarten. IV Grafische aspecten 1. A. Kajoch, M.A., Grafische verzorging van toeristenkaarten. 2. D. Markowska, M.A.Standaardisatie van kartografische Symbolen op Poolse toeristenkaarten. 3. Prof.dr. L. Ratasjki, Problemen verbonden aan internationale standaardisering van Symbolen op toe r is tenkaarten V De rol der kartografie bij het onderzoek van toeristische Problemen 1. E. Queiszner, Toeristenkaarten vervaardigd door de VEB Landkartenverlag in de DDR. 2. S. Wawrzyniak, M.A., Over de wenselijkheid van de inrichting van een centrale verzameling van toeristenkaarten 3. Z. Werner, M.A., De rol van het kartografische basismateriaal bij het uitzetten van wandel-en trekroutes. 4. J.B. Mikulowski, M.A., Bijdrage der kartografie bij de analyse en inventarisatie van toeristische Problemen in Polen. Afgaande op de titels der voordrachten kan men stellen dat hier een interessant programma is afgewerkt. Zover bekend zijn de vele vraagstukken rondom de toeristenkaarten nog niet eerder van zovele kanten be licht als hier te Krakow is gebeurd. Jaren geleden heeft ook onze Nederlandse Kartografische Sectie de organisatie van een Symposium Kaart en Toerisme overwogen. Om redenen die ik mij niet meer kan her inneren, is dit plan destijds afgesprongen. Er lagen ook zovele andere, urgentere onderwerpen op behan- deling te wachten. Intussen lijkt de tijd misschien aangebroken, de gedachte weer eens op te nemen. De voorwaarden tot realisering lijkenmij in een land als Nederland, dat jaarlijks door circa 2 miljoen buiten- landers wordt bezocht en waar dus wel een en ander zal omgaan op toeristisch-kartografisch terrein, zeer zeker aanwezig, wanneer tenminste het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de ANWB (inclusief Bureau Watertoerisme), het Cartografisch Instituut Bootsma en de HORECA bereid zijn medewerking te verlenen. Na afloop van de voordrachten te Krakow hebben de Polen in een plenaire Sectie-vergadering een Commis- sie Toerisme en Kartografie opgericht. In Nederland zou men de volgorde kunnen omdraaien en kunnen beginnen met een commissie die de mogelijkheden van een Symposium onderzoekt. Misschien is de voor- bereiding hier te lande toch wat moeilijker dan in Polen waar 66n staatsbedrijf blijkbaar het gehele land met toeristenkaarten belegt. KB 24 29

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 31