UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN BERICHTEN (vergaderingen 127 en 128 sept.-okt. 1970) Kartografendag 1970 Dank zij een perfecte organisatie en begunstigd door prachtig weer was de Kartografendag een groot sukses. Alle lof voor de jubilerende Stiboka die deze dag verzorgde. (voor een verslag van deze dag, zie eiders in dit nummer. red.) Studiedagen 1971 De Studiedagen 1971 worden weer in de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche gehouden. Er is aldaar gere- serveerd voor de periode van 20-23 april. Het thema voor deze studiedagen is: Reproduktietechnieken. Tijdschrift Kartografie Aan een oplossing van de moeilijkheden rond het tijdschrift "Kartografie" wordt gewerkt. Er zijn verschil- lende besprekingen gevoerd om de belangen van de leden van de Kartografische Sectie te verzekeren, de vrijheid van handelen van de sub-redaktie te waarborgen en het wetenschappelijk niveau van het tijdschrift te handhaven. Er is uitzicht op een gunstig resultaat. Nalatenschap J. Schokkenkamp Een commissie uit het bestuur, bestaande uit de heren Koeman, de Smit en van der Waag, heeft de kwestie van de nalatenschap van J. Schokkenkamp bestudeerd. Het betrof het onderbrengen, het beheren en het toe- gankelijk maken van de kartografische verzameling. Geadviseerd werd om de verzameling in eigendom te geven aan de Nederlandse Stichting Documentatie- en Informatiecentrum voor Kartografie. Het beheer vindt dan plaats door het Geografisch Instituut te Utrecht. Nederlandse Stichting Documentatie- en Informatiecentrum voor Kartografie Het bestuur heeft de heer M. de Smit verzocht om als vertegenwoordiger van de Kartografische Sectie zit- ting te nemen in het Stichtingsbestuur van de Ned. Stichting Documentatie- en Informatiecentrum voor Kar tografie. Jubileum-prijsvraag KNAG Voor iedere afdeling stelt het bestuur van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap, als beloning voor de bekroonde inzending, een prijs van f 2500, - beschikbaar. Aan de afbakening van de onderwerpen wordt ge werkt. De vermoedelijke sluitingsdatum van de prijsvraag zal 1 maart 1973 zijn. Nadere mededelingen volgen. CONTRIBUTIEBETALING 1971 Voor de leden die niet aanwezig waren op de algemene ledenvergadering in Nijmegen, op 29 mei jl.geven wij hier een overzicht van de contributie voor het lidmaatschap van de Kartografische Sectie, zoals die na 1 januari 1971 geldt: gewone leden: f 20, per jaar leden van het KNAG, tevens lid van de Sectie: j 10, per jaar leerlingen en Studenten: f 10, per jaar gewone institutionele leden: f 55, per jaar institutionele leden, tevens lid van het KNAG: j 27, 50 per jaar Alle leden worden verzocht hun contributie voor 1 maart te voldoen door storting op postgirorekening 13315 ten name van het KNAG te Amsterdam, met vermelding van het soort lidmaatschap van de Kartografische Sectie. De administratie van het KNAG verzorgt wel de contributie-inning van onze Sectie, maar voor wij- ziging van adressen en andere verenigingszaken moet u zieh wenden tot onze secretaris drs. G.F. Willems, zoals op de titelpagina van Kaartbulletin is aangegeven. WERKGROEP HISTORISCHE KARTOGRAFIE Tijdens de vergadering van de Werkgroep historische kartografie, op 29 Oktober jl., is mr. B. van't Hoff als voorzitter opgevolgd door prof.dr.ir. C. Koeman. Mr. van 't Hoff werd tot ere-voorzitter benoemd en mevr. Marijke Donkersloot-De Vrij werd gekozen tot secretaresse. In Kaartbulletin wil de Werkgroep regelmatig nieuws gaan publiceren over onderzoeken, kaartenverzame- lingen, tentoonstellingen en dergelijke, waarvoor mej. M.H.G. van Alkemade (Kaartenverzameling V.U. te Amsterdam) bereid is als correspondente op te treden. ZESDE ICA-CONFERENTIE 1972 De Vierde algemene vergadering en de zesde internationale kartografische conferentie van de International Cartographic Association (ICA) zal worden gehouden in Canada van 16 t/m 24 augustus 1972. Het programma is als volgt: De officiSle opening van de Vierde Algemene Vergadering samen met een technische conferentie met geogra- fen zal worden gehouden in Montreal van 16 t/m 18 augustus, 1972. De vergadering verplaatst zieh dan naar Ottawa, alwaar van 21 t/m 24 augustus de zesde internationale kartografische conferentie zal worden ge- 2 KB 24

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 4