worden gevestigd een werkgroep C. C.K. en een bureau C. C.K. Volgens de Statuten is de stichting niet alleen geinteresseerd in het katalogiseren van kaarten, maar in alle aspecten die met kartografie verband houden. Het is duidelijk dat de stichting, zolang zij niet over eigen middelen beschikt, gebonden is aan projecten waarvoor geld beschikbaar wordt gesteld. Het ligt in de bedoeling dat het bestuur van de stichting zo samengesteld wordt dat de verschillende instellingen die bij de kartografie betrokken zijn zo goed mogelijk vertegenwoordigd worden. Secretaris van de stichting is E.H. van de Waal - Geografisch Instituut - Utrecht. 400 JAAR ATLAS In november werd in Utrecht een tentoonstelling van atlassen gehouden, onder het motto "400 jaar atlas". Uit Zwitserland kwam prof. Ed. Imhoff over om er een voordracht te houden. De televisie besteedde op 19 november in een 20 minuten durend programma uitvoerig aandacht aan deze aktiviteiten. AUTEURSRECHTEN Wist U dat op Amerikaanse autokaarten dikwijls namen voorkomen van plaatsen die in het geheel niet be- staan? Volgens de Gooi- en Eemlander van 16 november 1970, welk blad zieh weer beroept op een zekere Less Dill, deskundig op het gebied van toerisme, zouden deze gefingeerde plaatsen worden ingetekend om schending van het auteurs recht te kunnen vaststellen. Aan de hand van deze denkbeeidige tussen vele andere schuil gaande gegevens kan namelijk onmiddellijk worden geconstateerd dat een bepaalde kaart door onbevoegden is overgenomen. Ook het bekende Amerikaanse naslagwerk "Who's Who" heeft soortgelijke beveiligingen ingebouwd om zieh concurrenten, die gegevens overnemen, van het lijf te houden. Men neemt namelijk bijzonderheden op van personen die in het geheel niet bestaan. In de opeenvolgende drukken van"Who's Who laat men deze figuren studeren, trouwen en kinderen krijgen. Zij overlijden echter nooit. Wanneer iemand tegen de auteursrech- ten zondigt en delen van het naslagwerk overneemt valt hij direct door de mand LEDENLIJST: zesde aanvulling op de opgave in Kaartbulletin 18 Nieuwe leden: P.F. Allard - Pr. Johan Willem Frisolaan 678 - R. Muller - Overtoom 541 - Amsterdam Leidschendam J. J. Post - Haagweg 70 - Rijswijk (ZH) H. Borgstein, ing. - Mesdagstraat 1 - Kesteren drs. C. van der Zijl - Cornelis Pronklaan 54 - J.B.M. Langbein - Mozartlaan 228 - Delft Alkmaar Wi j z i A.C. Bertoen - Aalsburg C 56 - Wijchen Gld (was Aerdenhout) R.P.J. Bijnen - (nieuw adres onbekend, was Utrecht) dr.F. Depuydt - Kartografie, Inst, voor Aardweten- schappen, Redingenstraat 16 bis - Leuven, Belgiö (was reeds abonne'op Kaartbulletin) mevr. IJ.M. Donkersloot-De Vrij - A. Nobellaan 505 De Bilt (was: mej. De Vrij, Utrecht) E. de Gries - Zilverlaan 105 - Groningen drs. J. Harms - Pr. Marijkelaan 83 - Maartensdijk (was Utrecht) Jos. W. A.A. Heuvelmans - Prof. Bromstraat 17-8 - Nijmegen M. de Hond - De Boelelaan 457 - Amsterdam mej. A.E. Janssonius - Corn. van der Lindenstraat 17 in - Amsterdam A. de Jonge - Van der Kamlaan 15 - Delft (was Den Haag) gingen P.P.C.M. Moonen - Sterrescliansweg 53 - Nijmegen J. F. van Nieuwpoort - Groenhoek 132 A - Drieber- gen (was Utrecht) E.A.J. Runau - Briljantstraat 137 - Groningen mej. O. Snellen - Verdiweg 535 - Amersfoort (was Amsterdam) J. J.A. van der Veldt - le Hasselaarsstraat 1 - Haarlem B. Voskuyl - Hofstedestraat 36 - Rotterdam (was Zwijndrecht) A. Wentink - Neptunusstraat 24 - Alphen a/d Rijn (was Amstelveen) mej.drs. J.A. de Wit - Weesperzijde 36 - Amster dam Harris Import Company N. V. - Herengracht 22 - Amsterdam (instit.lid) Kaartenverzameling der Vrije Univ. - De Boelelaan 1105 (8B-06) - Amsterdam (instit.lid; was Geogra fisch Inst.De Lairessestraat) Ledenstand (per 11 november 1970) 316 persoonlijke leden; 53 institutionele leden en 11 abonne''s op Kaartbulletin KB 24 5

Kaartbulletin | 1970 | | pagina 7