UIT DE BESTUURSVERGADERINGEN BERICHTEN (vergaderingen 129 t/m 131: dec1970-febr. 1971) Studiedagen 1971 De studiedagen worden van 20 t/m 23 april in de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche gehouden. Onderwerp: Reproduktietechnieken Tijdens deze studiedagen worden er voordrachten gehouden door: Ir. L. van Zuylen (Topografische Dienst), de Winter direkteur Grafische School te Amsterdam), Drs. A.J.W. Sweerman (Stichting Inst, voor Grafische techniek I. G. T.-T. N. O.T. Ottink (Cartoprint N. V.S.C. Hoos (Meetk. Dienst van de R.W.S.) Dipl.Ing. H. Pähl (Hannover) en Prof.Dr.Ir. C. Koeman (hoogleraar Kartografie R.U. te Utrecht). Op woensdag 21 april is er een excursie naar Amsterdam (Inst, voor Grafische Techniek I.GT.-T. NO. of de Grafische school). Het onderwerp leende zieh niet voor de gebruikelijke praktische oefeningen. Hiervoor komen een aantal voordrachten met demonstraties in de plaats, die op donderdag 22 april worden verzorgd door de firma's: Agfa-Gevaert, Ocö-van der Grinten N.V. en N. V. O'Harris Import Co. Deze dag is tegen vergoeding ook voor niet-deelnemers studiedagen toegankelijk. Een uitgebreide eonvocatie is opgesteld om de leden te informeren. Prijsvraag 100-jarig bestaan KNAG. De oorspronkelijke opzet (topografische kaart) wordt enigszins gewijzigd. Om de kartografische vormge- ving meer te benadrukken wordt er nu een toeristische kaart verlangd met een vastomschreven inhoud. De heren J. P. Heerema, J.E. Romein en K. Sijmons zijn bereid gevonden om de moeilijke taak van jurylid op zieh te nemen. Jaarvergadering 1971 De jaarvergadering zal op woensdag 12 mei gehouden worden te Delft. In de middaguren zal een bezoek ge bracht worden aan de Opnemingsdienst (Landmeetkundige, topografische en kartografische afdeling) en de Bibliotheek van de Topografische Dienst. Kartografendag 1971 Deze wordt begin oktober gehouden. Nadere gegevens zijn nog niet bekend. DR. RALEIGH ASHLIN SKELTON OVERLEDEN Op 7 dec. 1970 overleed aan de gevolgen van een auto ongeval Dr. Raleigh Ashlin (Peter) Skelton in de ouderdom van 64 jaar. Een man van buitengewone begaafdheid en voortreffelijke karaktereigenschappen is daarmee veel te vroeg aan zijn gezin, zijn vele vrienden en aan de kringen van de wetenschapsbeoefening ontvallen. Skelton was een geleerde van internationaal niveau en een authoriteit op het gebied van de geschie- denis van de kartografie en van de ontdekkingsreizen. Of. zoals The Times van 11 december schreef: "He had established through his promotion of the history of cartography and his own distinguished scholarship an unchallenged international reputation." In een volgend nummer van Kaartbulletin zal op leven en werk van Skelton wat uitvoeriger worden ingegaan. WEGVERVOERSKAART AMSTERDAM Onlangs verscheen bij de Dienst der Publieke Werken te Amsterdam de eerste druk van een wegvervoers- kaart van Amsterdam op de schaal 1 18.500. De kaart werd vervaardigd door de afdeling Landmeten en Kartografie, naar gegevens van de afd. Stadsontwikkeling en de Eigen vervoerdersorganisatie (EVO) in Den Haag. Het formaat is 122 x 87 cm. Op de hoofdkaart wordt een nauwkeurig overzicht gegeven van de hoofdverkeersroutes, gevaarlijke stoffen- routes, stopverboden, ödnrichtingsverkeer, links-af verboden, viadueten met hoogtebeperkingen, breedte- beperkingen, afgesloten Straten en -wegen enz. In de haven- en werkgebieden worden de tram- en bushaltes, alsmede de brandstofpompen aangegeven. Bij lange Straten en grachten zijn verschillende huisnummers ge- plaatst. Op de kaart zijn niet alle straatnamen aangegeven, maar met behulp van het volledige register op de achterzijde kan de ligging van elke gezochte straat ongeveer gevonden worden. Ook is er een bedrijfsre- gister opgenomen, waarin circa 1200 vestigingen zijn vermeld. De hoofdkaart wordt aangevuld door twee bijkaarten, namelijk: Een kaart van de directe omgeving van Amsterdam op schaal 1 75 000, waarop de hoofdwegen en de werk gebieden zijn aangegeven; verder een kaartje van Nederland op schaal 1 2 000 000 met de E-wegen. Bij de vervaardiging van deze uitgave werd bijzondere aandacht besteed aan arbeidsbesparende technieken, zoals: graveren, peelcoats, maskeren en kombineren van negatieven en positieven, sepiagidsen, lijnver- dunning en afwrijfSymbolen. De hoofdkaart is gedrukt in acht kleuren, terwijl voor de achterzijde vier kleu- ren werden gebruikt. De kaart is verkrijgbaar f 4,50 bij de Kaartverkoop van de Dienst der Publieke Werken in Amsterdam en bij de EVO in Den Haag. 2 KB 25

Kaartbulletin | 1971 | | pagina 4