KARTOGRAFENDAGEN TE BUDAPEST 9-14 AUGUSTUS 1971 Van 5-20 augustus 1971 wordt te Budapest de Europese Regionale Studieeonferentie van de International Geographical Union (IGU) gehouden. Naar wij van Professor Ormeling vernemen verleent ook de Interna tional Cartographic Association (ICA) haar medewerking aan deze Conferentie. In het bijzonder is de ICA betrokken bij de organisatie van het programma van Sectie VI van deze Conferentie, waarin het onderwerp Thematische Kartografie centraal staat. Achtereenvolgens komen in dit kader in de week van 9-14 augus- tus de volgende vraagstukken aan de orde 1. Samenstelling van nationale en regionale kaarten 2. Thematische kaarten t.b.v. inventarisering en evaluatie van natuurlijke hulpbronnen 3. Complexe eeonomisch-geografische kaarten 4. De betekenis van regionale kaarten voor karakterisering van fysisch-geografische en eeonomisch- geografische regio's 5. De thematische kaart als uitgangspunt van regionalisatie De voordrachten worden gehouden in de Karl Marx Universiteit, Budapest IX, Dimitrov tdr 8. Als conferentietalen, d.w.z. als talen waarin de voordrachten en discussies kunnen worden gehouden, zijn duits, engels, frans en russisch aangewezen. Ter gelegenheid van de Conferentie vindt een uitgebreide internationale tentoonstelling van kaarten en at lassen plaats, welke wordt georganiseerd door Prof. S. Rado. Nationale en regionale atlassen, alsmede complexe eeonomisch-geografische kaarten zullen de hoofdthema's van deze tentoonstelling zijn. Door de partieipatie van de ICA staat deelneming aan deze Conferentie thans ook voor K. S.-KNAG-leden open en wel voor een ieder die bereid is het inschrijfgeld van de Conferentie, dat U.S. 30, - bedraagt, te betalen. Reis- en hotelkosten zijn hierbij uiteraard niet inbegrepen. Accommodatie in Budapest zal moge- lijk zijn in lste en 2de klasse hotels, voor resp. US 12-15 en US 8-12 p.p.p.d., ontbijt inbegrepen, en in moderne studenten-verblijven van US 5 p.p.p.d. eveneens met inbegrip van ontbijt. Voor vergezellen- de familieleden en voor studenten-deelnemers zijn speciale deelnemingskosten vastgesteld, nl. van resp. US 12 en US 15. Studenten-deelnemers dienen bij aanmelding een afschrift van hun inschrijvingskaart over te leggen. Teneinde deelneming aan deze Conferentie te bevorderen heeft Professor Ormeling als se- cretaris van de ICA alle ICA-lidstaten (dus ook Nederland) verzocht aan deze Conferentie de nodige bekend- heid te geven. Alom wordt aangenomen dat deze bijeenkomst te Budapest een unieke gelegenheid vormt om kennis te maken met collega's uit Oost-Europa, d.w.z. met een groep vakgenoten met wie de aanrakings- punten over het algemeen zeer beperkt zijn. Voor verdere bijzonderheden en inschrijvingsformulieren wen de men zieh tot: I.G.U. Hungarian National Committee - Nepköztarsasäg utje 62 - Budapest VI, Hungary Aangezien de Kartografische Sectie graag een overzicht wil hebben van de Nederlandse Kartografen die de Conferentie zullen bezoeken, worden alle Budapestgangers verzocht zieh nä schriftelijke aanmelding te Bu dapest op te geven bij de secretaris K.S.-KNAG, drs. G.F. Willems, Riouwstraat 5, Den Haag. RECTIFICATIE OP: "BODEM EN KARTOGRAFIE" IN KAARTBULLETIN 24 1. Omdat de clichd's zijn verwisseld, dient het bijschrift van afb. 3, blz. 21 als volgt te worden gelezen: Twee typen grondboren. Rechts boorlichaam gebruikt in zand- en kleigronden. Links gutsboor gebruikt in veen en ander slap materiaal. 2. Op blz. 27 dient de noot onder de tabel als volgt te luiden: percentage deeltjes 0, 002 mm. JUBILEUM IR. BAKKER Op 1 januari 1971 was onze voorzitter, ir. P. J. Bakker, officieel 25 jaar werkzaam bij de Dienst der Pu- blieke Werken in Amsterdam, welk feit op 7 januari feestelijk herdacht werd met reeepties voor medewer- kers en genodigden. Verschillende sprekers belichtten bij die gelegenheid de levensloop en de bijzondere carriöre van onze voorzitter. Onder de velen die hem kwamen gelukwensen waren o.a. hoofden van landmeetkundige diensten van andere grote gemeenten en enkele rijksdiensten. Ook enkele bestuursleden van de Kartografische Sectie kwamen hem de hand drukken. Zoals bekend is ir. Bakker sinds Oktober 1968 voorzitter van de Sectie. TIJDSCHRIFT OPGEHEVEN Van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde is in december 1970 het laatste nummer versehenen, namelijk nr. 6 van de 86e jaargang. In 1885 verseheen het eerste nummer, een jaar na de oprichting van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde. In het "afscheid", van de voorzitter van de N. L. F. ir. G.A. van Wely lezen we: "De evolutie in de maatschappelijke beoefening van de landmeetkunde kwam niet in een wijziging van de naam, maar wel in de ondertiteling tot uiting: in 1936 werd het tevens orgaan van de Vereniging van Civiel- landmeters, in 1937 bovendien van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. De uitgave werd in 1947 door de N.L.F. van Vereniging voor K. en L. overgenomen. De struktuurwijzigingen in het landmeetkundig verenigingsleven hebben thans geleid tot de opheffing van de Federatie en de oprichting van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie (1 jan. 1971), waardoor ook de uitgave van het Tijdschrift beöindigd wordt. In een nieuwe vorm en onder een andere naam zal het Tijdschrift echter terugkeren." KB 25 3

Kaartbulletin | 1971 | | pagina 5