EEN KB-SPECIAL BERICHT In Kaartbulletin 24 (december 1970) werd gestart met een serie artikelen over Bodem en Kartografie. Ir. G.G. L. Steur opende de serie met het voortreffelijke artikel "Enkele kartografische Problemen bij het in kaart brengen van de bodem". Het tweede artikel vindt U in dit nummer van Kaartbulletin en is getiteld "De bodemgesteldheid in het excursiegebied (Gelderse Vallei en Veluwe). Het is van de hand van ir. J. C. Pape, hoofd van Rayon Oost van de Stichting voor Bodemkartering in Wageningen. Op vrijdag 25 September 1970 verzorgde de Stichting voor Bodeinkartering ter gelegenheid van haar 25-ja- rig bestaan onze jaarlijkse kartografendag. Bij fraai nazomerweer werd toen een excursie door de Gelder se Vallei en de Veluwe gemaakt, onder leiding van de heren Steur en Pape. De beschrijving van deze excursie handelt meer over bodem, landschap en cultuur dan over kartografie, reden waarom de redaktie van Kaartbulletin heeft geaarzeld het goed verzorgde artikel onverkort op te nemen. De informatie over geomorfologie en landschapskennis sluit echter goed aan bij de artikelenserie van drs. P.W.Geudeke, "Over Geografie en Kartografie", waarvan in KB24 de laatst versehenen aflevering stond. Voor een goede weergave van het landschap op kaarten en bij het gebruik van bodemkaarten leek ons de thans geboden informatie toch wel van belang voor kartografen. Ook de bijzonder interessante inhoud en de fijne herinneringen die bij velen van U ongetwijfeld boven zullen komen bij het lezen van dit stuk, deed de redaktie besluiten het artikel integraal op te nemen. Toen de Stichting voor Bodemkartering aanbood in de financiele konsekwenties tegemoet te komen, zijn wij er zelfs toe overgegaan, tegen onze gewoonte in, een geheel nummer aan dit artikel te wijden. Voor de toekomst blijven wij echter, zoals steeds, streven naar een zo gevarieerd mogelijke inhoud van KB. Rest ons nog een woord van dank aan de Stichting voor Bodemkartering voor de zeer prettige samenwerking op financieel en inhoudelijk gebied bij het tot stand komen van dit nummer van Uw Kaartbulletin. De Redaktie. Attentie Hier volgt de adreswijziging van de secretaris van de Kartografische Sectie: Drs. G.F. Willems, secr. K.S. Zichtenburglaan 52 Den Haag te 10 70 - 29 91 80 2 KB27

Kaartbulletin | 1971 | | pagina 4