kartografisch tekenaar vac.nr. 2-3283/2998 waarde hebben. Ideaal zou het zijn als alle frag- menten hetzelfde gebied bevatten, maar dat is door de verschillende thema's wellicht niet te re- aliseren. Op het fragment 1 10.000 missen we een plaatsnaam, omdat op de kaartbladen wel en- kele namen staan. De toelichtende teksten bij de Topografische kaar- ten werden geheel vernieuwd en geven meer infor- maties. De prijzen werden daarbij weggelaten en op een aparte prijslijst vermeld, die voorin de catalogus is opgenomen, wat bij körnende prijs- wijzigingen zeer handig is. Daar is kennelijk al rekening mee gehouden Typografisch wijkt deze prijslijst enigszins af van de catalogus. In de tekst staan nu ook hoofdstukjes over de ge- schiedenis van de Topografische Dienst (bl.5 en 13), over de werkwijze en over de coördinatensys- temen (bl.ll). Dit laatste hoofdstuk werd echter niet in de inhoud vermeld, evenmin als dat over de Gemeeatenkaart (op bl.15). De prijs van de catalogus bedraagt f 2, 28 maar dat vindt U niet in de prijslijstSinds de vorige druk in 1968 is deze prijs slechts met 35% gele gen, in tegenstelling tot de stijging met 105% van een kaartblad 1 25.000. De nieuwe uitvoering van deze catalogus is een duidelijke verbetering en toont dat er bewust aan de gebruiker gedacht is. A. V. KARTOGRAFIE IN ZICHTENBURG Door sanering van oude stadswijken in Den Haag trekken steeds meer bedrijven uit de haagse bin- nenstad weg, om zieh aan de rand van de stad in centra van bedrijven te vestigen. Zo vond op 21 Oktober 1971 de feestelijke ingebruikneming van het Plan Zichtenburg plaats. Zichtenburg omvat een tiental bedrijven waaron- derN.V. Falkplan/CIB en Cartoprint N. V. De officiele ingebruikneming van de gebouwen werd verricht door de heer Nuij, wethouder van stads- ontwikkeling in Den Haag, door een oorkonde te drukken op een proefpers van Falkplan/CIB. Daarna werd de genodigden de gelegenheid geboden de bedrijfsruimten te bezichtigen. Falkplan/CIB heeft hier aan de Zichtenburglaan 52 een moderne en goed geoutilleerde ruimte gevonden waar onge- veer 25 medewerkers een dynamisch stukje com- merciöle kartografie bedrijven. Jarenlang was Falkplan/CIB in meerdere panden gehuisvest. Met Zichtenburg is dit verleden tijd, wat onge- twijfeld een verbetering van de efficiency met zieh zal meebrengen. Op nummer 64 bevindt zieh Cartoprint NV, de enige particuliere drukkerij in Nederland die zieh nagenoeg uitsluitend bezig- houdt met het drukken van kaarten, alsmede met het uitvoeren van de hiervoor vereiste reproduk- tiewerkzaamheden. De heer Ottink, direkteur VOOR HET MINISTERIE VAN VOLKSHUISVESTING EN RUIMTELIJKE ORDENING t.b.v. het Bureau van de Wetenschappelijke Atlas van Nederland van de Rijksplanologische Dienst Taak: kartografische werkzaamheden, zoals het generaliseren van gegevens, tekenen en/of graferen van kaarten, vervaardigen van kleurontwerpen en zetlijsten, controleren van proef- drukken en eindkopieen. Vereist: ruime ervaring op het gebied van de thematische kartografie Standplaats 's-Gravenhage. Salaris, afhankelijk van leeftijd en ervaring, max. 1574, - per maand. 4 KB 28

Kaartbulletin | 1972 | | pagina 6