een erkende opleiding in dit opzicht te komen. De S.U.C. participeert in een commissie die bezig is met het opstellen van een op nationaal niveau geldig examen, de Ordinary National Certificate in Cartography, Surveying and Planning. Daar- naast bestaan de aktiviteiten van de S.U. C.die sedert 1964 bestaat, uit het houden van een jaar- lijkse "summer school", te vergelijken met onze kartografendagen, en uit het uitgeven van het "Bulletin of the S. U. C. Dit Bulletin verschijnt twee maal per jaar en wordt gratis aan de leden toegezonden. Redakteur is A.G.Hodgkiss, Department of Geography, University of Liverpool. Het bevat artikelen van algemeen kartografisch belang, waaronder voor- drachten gehouden op de "summer schools", ge- gevens over nieuwe technieken, materialen en in- strumenten, besprekingen van boeken, atlassen, kaarten en kartografisch nieuws. Per nummer be vat het ca. 100 pagina's, is getypt en d.m.v. off- set gereproduceerd, ziet er goed verzorgd uit met uitstekende zwart-witte illustraties. Het lidmaatschap van de Society of University Cartographers Staat open voor personeelsleden van geografische instituten en andere universitai- re instellingen die met de kartografische vormge- ving of de zorg voor kaartencollecties te maken hebben, -met name voor kartografen, fotografen en kaartbibliothecarissen. De kosten van het lid maatschap zijn 1 10s Od per jaar, lopend van Oktober t/m September. Het adres van de penning- meester is: Mr G.K.Kingdon, Honorary Treasurer of the Society of University Cartographers, c/o Department of Geography, Portsmouth Polytech- nic, 111 High Street, Portsmouth, Groot Britan- nig" drs. F.J.Ormeling LEDENLUST: achtste aanvulling op de opgave in Kaartbulletin 18 Nieuwe leden: C.Bregman - Wantsnijdersgaarde 22 - Den Haag R.G.Helmers - Spaanse Aakstraat 49 - Groningen J. Lodewegen - Soendastraat 104 - Groningen J.Meinema - Amethiststraat 43 - Groningen C. T.Rietbroek - Paul Krugerlaan 128 - Den Haag GHSchaeffer - Van Lenneplaan 35 - Groningen T. Z.Smit - Rembrandt van Rijnstraat 182 - Groningen (abonne K.B.) Red.Secr.Geografisch Tijdschrift, mevr.dr. D.A. Bertoen-Brouwer - Noord Houd- ringelaan 28 - Bilthoven Wijzigingen: J. Bloemendaal - Delftsestraatweg 183 - Delfgauw, Delft B.M.deBruin - Lupinestraat 24 - Hengelo (O) drs.E.S.Bos - Lintveldebrink 30 - Enschede (was Delft) W.Dijkstra - Bürgern. Wuiteweg 207, serv.flat - Drachten (was Beetsterzwaag) F.C.Grondel - Steenvoordelaan 308 - Rijswijk (ZH) (was Den Haag) R.de Jonge - IJsselstraat 59a - Groningen J.R. Haringman - Fruinplantsoen 24 - Utrecht (was Bilthoven) A.J.Karssen - Lintveldebrink 22 - Enschede (was Den Haag) D.Ludwig - Bezuidenhoutseweg 78a - Den Haag F.J.Ormeling - Soestdijkseweg 178 - Zuid Bilt hoven P.H.J.Reneerkens - Lichtenbergerstraat 36 - Schaesberg (was Nijmegen) W.de Ridder - 505 Porz Urbach - Im Falkenhorst 12, Block 1/8 Et.r. - West Duitsland (was Münster) ir. A.H.Spaan - Hoofdweg 414 (flat Noordwijk) - Paterswolde (was Groningen) W. Visscher - Klip 25 - Lelystad (was Kampen) A.van der Waag - Snipperthorst 9 - Enschede (was Delft) H. Weinreich - Stokkumbrink 95 - Enschede (was Amsterdam) prof.ir. A. J. van der Weele - Schubertlaan 8 - Enschede (was Delft) drs. Chr. van Welsenes - Hartog Nootlaan 12 - Borculo (was Winsum) G.F.Willems (secr.) - p.a. Zichtenburglaan 52 - Den Haag R.A.van Zuidam - Lintveldebrink 64 - Enschede (was Den Haag) inst.N. V. Falkplan/CIB - Zichtenburglaan 52 - Den Haag inst.: Cartoprint N.V. - Zichtenburglaan 64 - Den Haag inst.: De Brug-Djambatan N.V. - Zichtenburg laan 52 - Den Haag inst.: Intern. Instituut voor Luchtkartering en Aardkunde - Boulevard 1945, nr. 144 - Enschede (was Delft) Geen lid meer: prof.dr. ir. A. P. A. Vink - Bussum A.J.Sieking - Den Haag R.Middel - Groningen mrL. J. Noordhoff - Groningen D.Visser - Lelystad Aantallen: 331 persoonlijke leden; 55 institutionele leden en 13 abonnß's op Kaartbulletin KB 28 7

Kaartbulletin | 1972 | | pagina 9