Verder is een aparte regeling getroffen voor de voorstelling van opritten, afritten en verbindingswegen bij grote verkeersknooppunten zoals klaverbladen (zieblz.9). In sommige gevallen wijkt de kaartering van deze - meestal körte - weggedeeltes af van de algemene wegenklassifikatie. Extra Informatie Tegelijk met de invoering van de nieuwe wegenklassifikatie worden voortaan ook een aantal gegevens op de kaart vermeld, die betrekking hebben op voorzieningen längs de wegen (zie blz.ll). Fietspaden Vrijliggende, toeristische, rijwielwegen en fietspaden längs autowegen worden nader aangeduid door een symbool (gestyleerd fietsje). Nummering De nummering van E-routes, rijkswegen en - in beperkte mate - provinciale wegen wordt voortaan op de kaart aangegeven. Dit geschiedt voor wat betreft de E-routes door een symbool in het wegsignatuur, voor de andere wegen door middel van een beschrijving längs het wegsignatuur. Parkeermogelijkheden Grote parkeerterreinen in de bebouwde kom of bij rekreatie-objekten en parkeerplaatsen längs de autowe gen (z.g. rustplaatsen) worden -naast de topografische kaartering - nader aangeduid met een speciaal sym bool. Tankstations Tankstations voor benzinee.d. worden, voorzover gelegen längs autowegen en buiten de bebouwde kom, - naast de topografische kaartering - nader aangeduid met een symbool. Wegafsluitingen Verharde wegen buiten de bebouwde kom, welke bij v. door betonnen paaltjes, hekken of slagbomen zijn af- gesloten voor autoverkeer, worden ter plaatse van de afsluiting gemarkeerd door middel van een dwars- streepje over het wegsignatuur. Hiermede is niet bedoeld om het al-of-niet toegankelijk zijn van bepaalde terreinen, zoals natuurgebieden, landgoederene.d. aan te duiden, maar hierbij stond voor ogen om absolute beperkingen voor autoverkeer aan te geven. Slotopmerking Door deze wijzigingen en aanvulling van de kaartinhoud is een eerste stap gezet om de topografische kaart aan te passen aan de Verlangens van de civiele kaartgebruikers Andere onderwerpen, waarvoor concrete voorstellen zijn geformuleerd, zijn momenteel in Studie. In de toekomst zult u hierover nader worden geinformeerd. 12 KB 30

Kaartbulletin | 1972 | | pagina 14