BERICHT Naschrift De moeilijkste en meest tijdrovende taak van de redactie-commissie is geweest: het beoordelen en waar no- dig op elkaar afstemmen van de lessen van de verschillende auteurs. De commissie is zieh er van bewust dat haar arbeid voor verbetering vatbaar is en dat in de toekomst bepaaide toevoegingen, weglatingen en wij- zigingen zeker nodig zulien zijn; het ieek haar echter niet verantwoord om met de start van de cursus nog langer te wachten. Aan de begeleidingseommissie de taak om -nadat met de cursus de vereiste ervaring is opgedaan- aan het vervolmaken van de lessen de nodige aandacht te wijden! Als men bedenkt dat de arbeid van zowel de redactie-commissie als de auteurs van de lessen, naast een meestal bezette dagtaak, grotendeels in de vrije tijd moest geschieden, dan zal men hopelijk kunnen begrij- pen waarom de cursus later begint dan aanvankelijk gedacht was Een woord van dank voor de verleende medewerking aan het tot stand komen van deze cursus is stellig op zijn plaats ten aanzien van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, de Topografische Dienst, de firma Wolters-Noordhoff en de firma O.Harris. Ook zij hier vermeld dat de commissie in de laatste fase van haar arbeid waardevolle hulp heeft ontvangen van de secretaris van de Kartografische Sectie, drs. G. F.Willems. Van de genoemde cursussen voor kartograaf (geografische richting) en kartograaf (landmeetkundige richting) Staat -op de destijds ontworpen globale studieprogramma's na- momenteel nog niets verder vast. Naar mijn mening verdient het aanbeveling de realisering van deze opleidingen nog eens nader te overwegen als: a. met de cursus voor kartografisch tekenaar de nodige praktische ervaring is opgedaan; b. de werkgroep "Kartografische vorming" van de Kartografische Sectie, ten behoeve van Commissie I (Education in Cartography) van de International Cartographic Association (ICA), deze hele materie nog eens aan een nader onderzoek heeft onderworpen. Gaarne wil ik de introduktie van deze cursus eindigen met het bestuur van de Kartografische Sectie geluk te wensen met dit concrete resultaat op het destijds door haar genomen initiatief om te komen tot landelijk ge- regelde kartografische opleidingen ACHTERSTALLIGE CONTRIBUTIE In mei j. 1. verzond ondergetekende aan die KS-leden (niet aan de KNAG-KS-leden) die nog geen contributie betaald hadden over 1971 en/of 1972, een persoonlijke brief met het verzoek dit verzuim zo spoedig mogelijk goed te maken. Velen reageerden per omgaande, waarvoor mijn hartelijke dank. Inmiddels is 40% van het nog uitstaande bedrag binnen gekomen. Ongetwijfeld hebben vele leden als gevolg van de vakantie en het mooie weer nog geen tijd gevonden de brief te beantwoorden. Ik verzoek U dit vöör 1 november as. te doen. De namen van diegenen, die na het verstrijken van deze termijn niet gereageerd hebben (in de vorm van een girobetaling of van overtuigende bewijzen dat reeds betaald werd), zullen in Kaartbulletin gepubliceerd worden. Dit nummer van Kaartbulle- tin zal dan het laatste nummer zijn wat U van de KS mag verwachten tot het moment, waarop het op Uw naam openstaande bedrag ontvangen is. Op Uw medewerking rekenend, E.S. Bos penningmeester KB 33 13

Kaartbulletin | 1973 | | pagina 15