De commissie ziet zieh voor de volgende opdrachten gesteld: 1Een overzicht te krijgen van de nu gebruikte technieken en werkwijzen. 2. Hetdoorgeven aan lidstaten van mededelingen over technieken en werkwijzen. 3. Het houden van commissie-vergaderingen in 1973 en 1974. Er bestaat in Nederland reeds een commissie voor kaartproduktie (oorspronkelijkwerkgroep kaartreproduc- tie van de Rijkscommissie voor Geodesie), die twee uitstekende rapporten publiceerde. De leden van deze commissie zijn: Ir. H.L.van Gent (Kadaster) voorzitter, Prof.Dr.Ir. C.Koeman (R. U. -Utrecht), G.Piket, ing. (Waterstaatskartografie)G.D.Raasveldt (Hydrografie), IrH.Rietveld (Meetk.Dienst R.W.Ir. L.van Zuylen (Top.Dienst ITC) secretaris. Verder zijn er nog ICA-werkgroepen, die zeker genoemd dienen te worden. De werkgroep betreffende de ge- schiedenis" van in het bijzonder de kartografische technieken wordt voorgezeten door de Engelse Helen Wallis, die de beroemde kaartenverzameling van het Brits Museum te Londen beheert en tevens de eerste en enige vrouw is, die presidente is van een nationale kartografenvereniging In Nederland is de werkgroep voor de Historische Kartografie van de Kartografische Sectie KNAG weer tot nieuw leven gekomen (secretaresse is: Marijke Donkersloot-de Vrij, p/a GeogrInstituut, Heidel- berglaan 2, Utrecht) Een nieuwe werkgroep Oceaan Kartografie trad voor de eerste maal naar voren op de 6e ICA-confe- rentie te Ottawa 1972. Deze werkgroep -waarvoor G.D.Raasveldt corresponderend lid voor Nederland is- bestudeert de Kartografische aspecten op het gebied van de oceanografie. Deze wetenschap bestaat uit vele deel-wetenschappen (specialisaties) zoals o.a. fysische oceanografie (eigenschappen van het water, opbouw, stroming, enz.), geologie, geofisica, mariene biologie. De normale zeekartering ten behoeve van de naviga- tie behoort niet tot de competenties van deze werkgroep Enige diensten en instanties in Nederland die zieh op het terrein van de oceanografie begeven zijn KNMI - fysische oceanografie en geofysica (geomagnetisme) Vening Meinesz Laboratorium (R.U. Utrecht) en Laboratorium voor Geodesie (T.H. Delft) - geofysica; Rijks Geologische Dienst, Haarlem en R.U. Groningen - geologie Ned.Inst.v.Onderzoek ter Zee (Texel) en Rijks Inst, van Visserij Onderzoek (IJmuiden) - mariene biologie. AI met al mogelijkheden genoeg voor activiteitenWe hopen, dat dlegenen waarop een beroep wordt gedaan hun medewerking zullen verlenen, maar dat ook anderen, die voorstellen hebben of op andere wijze menen te kunnen bijdragen, dit het bestuur van de Kartografische Sectie-KNAG laten weten (secr. Drs. G. F.Willems, Zichtenburglaan 52, Den Haag) 16 KB 33

Kaartbulletin | 1973 | | pagina 18