INGEZONDEN BRIEF NOTULEN LEDENVERGADERING tekenaar, ook hierbij kan ik weer verwijzen naar een artikel eiders in dit nummer van de hand van de heer A.H.Verroen, waarin bovendien verslag wordt gedaan van de forumdiscussie over deze kursus. Drs. J.E.Romein vertelde op de hem eigen geestige wijze het een en ander over de problemen die zieh kun- nen voordoen bij het ontstaan van de "Multilingual Dictionary of Technical Terms in Cartography". De werk- groep heeft het plan opgevat de kartografische termen van een nederlandse definitie te voorzien. Tijdens deze feestelijke kartografendagen zijn er diverse mensen in het zonnetje gezet. Met hartelijke in- stemming van alle aanwezige leden werd het bestuursvoorstel aanvaard prof. C.Koeman en de heer M. de Smit het erelidmaatschap te verlenen. Misschien dat de redaktie van Kaartbulletin later nog eens uitvoerig kan ingaan op de vele Verdiensten voor de vereniging van zowel prof. Koeman als van de heer de Smit. Wij feliciteren beiden van harte met deze eervolle onderscheiding. Na de sluiting van de kartografendagen kon de balans worden opgemaakt. De verwachting dat gedurende twee kartografendagen meer ruimte voor persoonlijk kontakt zou ontstaan kwam helaas niet helemaal uit, hiervoor was het programma te overladen en enigszins te strak georganiseerd. Een tweede kanttekening die geplaatst zou kunnen worden is dat er wat erg veel uiteenlopende onderwerpen werden voorgeschoteld, maar daar staat tegenover dat wanneer tijdens de dagen slechts een thema aan de orde was gesteld het verwijt van eenzijdig- heid kon worden verwacht. Deze betrekkelijkheid in het beleven van kartografendagen illustreert des te meer de problemen waarvoor Organisatoren zieh kunnen zien geplaatst. Een woord van dank aan hen die deze dagen vorm hebben gegeven is hier dan ook zeker op zijn plaats. Den Haag, 29 november 1973. Geacht bestuur, beste mensen, Schriftelijk wil ik U als bestuur van de Kartografische Sectie van het KNAG en de leden daarvan hartelijk danken voor het verlenen van het erelidmaatschap van onze vereniging. U weet hoezeer ik me nietalleen nu betrokken voel maar ook met hart en ziel betrokken ben geweest bij de ontplooiihg van de vereniging waarvan het bestaansrecht intussen dubbel en dwars bewezen is. Van harte hoop ik dat deze vereniging spoedig geheel op eigen benen zal staan in een goede verhouding met de organi- saties van vakgebieden die veel met landkaarten te maken hebben. Dat het verlenen van het erelidmaatschap in hetzelfde jaar valt waarin de schriftelijke opleiding tot kartogra- fisch tekenaar van start is gegaan heeft voor mij veel betekenis. Vaak zal ik gebruik maken van het prachtige geschenk dat ik van U kreeg: het zojuist versehenen boekwerk "Algemene geologie" onder redaktie van dr.A. J. Pannekoek. Ik dank U allen zeer voor de eervolle onderscheiding. (M. de Smit) door G. F. Willems, sekretaris Notulen van de ledenvergadering gehouden op 29 november 1973 in de aula van het ITC te Enschede. 1. De voorzitter Dr. J.J.C. Piket opent de vergadering om 16.00 uur. 2. De notulen van de ledenvergadering van 2 juni 1972 worden goedgekeurd. J.Romein merkt op dat de notu len van de ledenvergadering beter tot hun recht komen als ze op een vroeg tijdstip in Kaartbulletin worden gepubliceerd. 8 KB 35

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 12