3. De secretaris geeft een kort resume van het jaarverslag dat aan alle aanwezigen ter hand is gesteld; het verslag wordt eveneens goedgekeurd. 4. De penningmeester geeft een toelichting op het financieel verslag over 1972. Zowel de exploitatierekening als de balans dragen een voorlopig karakter, dit vindt zijn oorzaak in het ontbreken van gegevens die het KNAG dient te verstrekken. De penningmeester deelt mee dat het Schokkenkampfonds ruim f 12.000 groot is. Het was oorspronkelijk de bedoeling dit fonds in een stichting onder te brengen, gezien echter de plan nen de Sectie om te vormen tot een zelfstandige vereniging is dit waarschijnlijk niet nodig. M. de Smit treedt vooralsnog op als beheerder van het fonds. Aan de orde is het bestuursvoorstel tot contributiever- hoging: f 25, - voor persoonlijke leden, f 70, - voor institutionele leden, voor KNAG-KS leden de helft van deze bedragen. De voorzitter zegt dat deze verhoging nodig is vanwege de algemene kostenstijging in de afgelopen jaren en om de Sectie de körnende jaren wat manoeuvreerruimte te geven als we willen komen tot een zelfstandige vereniging. Sommige leden vinden het toch vreemd dat bij een batig saldo van j 2.700,- over 1972, een verhoging nodig is. Voorzitter merkt op dat een vereniging als de onze toch wel over enige reserves moet beschikken. Het voorstel wordt door de vergadering aangenomen. 5. Bestuursverkiezing. De heer Koeman stelt zieh na 15 jaar bestuursarbeid niet meer herkiesbaar, de he- ren Raasveldt en van Roermund stellen zieh wel herkiesbaar. De door het bestuur voorgedragen candidaten F.J. Ormeling, G.D. Raasveldt en J.A.C.E. van Roermund worden door de ledenvergadering aanvaard. De voorzitter installeert de nieuwe bestuursleden. 6. De voorzitter brengt het bestuursvoorstel ter tafel om de heren C. Koeman en M. de Smit bij gelegenheid van het 15 jarig bestaan van de Kartografische Sectie te benoemen tot erelid van onze vereniging en wel om de zeer grote Verdiensten die beiden voor de Sectie hebben gehad. Na een uiteenzetting over de bete- kenis van hun aktiviteiten wordt het voorstel bij akklamatie aangenomen. De installatie van de nieuwe ere- leden gaat gepaard met het aanbieden van passende geschenken: een scheepsklok voor Koeman en het boek 'Algemene Geologie" voor de Smit. In zijn dankwoord zei prof. Koeman onder meer dat respekt voor el- kaar en voor elkaars mening een van de pijlers is waarop het bouwwerk van de Sectie rust, hij gaf ons de goede raad mee dat in de toekomst niet uit het oog te verliezen. 7De voorzitter deelt mee dat het bestuur van mening is dat de KS omgevormd dient te worden tot een zelf standige vereniging, los van het KNAG. Alle leden hebben een uiteenzetting over deze kwestie ontvangen. Voordat het bestuur deze richting verder wil vervolgen wil het graag een mening van de leden hören (Over een definitieve afscheiding zal een latere ledenvergadering zieh eventueel dienen uit te spreken). Ormeling jr. betreurt het dat de band met de aardrijkskundeleraren verbroken wordt. De voorzitter wijst er op dat het kontakt juist met deze groep altijd gering was; overigens is de kartografische vorming van leraren op de eerste plaats een taak van de desbetreffende onderwij sin Stellingen, de Sectie is er voor de beoefenaren van de kartografie. J. Schmitz, vice-voorzitter van het KNAG pleit ervoor dat beide besturen n°g eens in een open gesprek alle Problemen bespreken alvorens er definitieve beslissingen worden geno- men. Prof. Ormeling: Van het begin af aan is steeds de bedoeling geweest dat de band met het KNAG van tijde- lijke aard zou zijn. Het is zonder meer waar dat we zonder KNAG het nu niet zo ver gebracht zouden heb ben, maar dankbaarheid jegens het KNAG moet ons niet blind maken voor het feit dat het kontakt met de geografen steeds geringer is geworden. Uit de verdere discussie blijkt dat de leden ondanks het schrijven van de voorzitter toch niet genoeg in- formatie over deze kwestie hebben. Alhoewel een niet onbelangrijke groep van mening was dat we het aan- KB 35 9

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 13