Voor de theoretische vakken blijkt bij hen echter grote belangstelling te bestaan. PBNA heeft daarom besloten om de lesboeken ook buiten de kursus beschikbaar te stellen speciaal aan dien- sten en bedrijven. Men kan ze een maand ter inzage vragen om een algemene indruk te krijgen en aspirant- kursisten aan te moedigen om de kursus te gaan volgen. Wanneer de dienst of het bedrijf de lesboeken wil houden om bijvoorbeeld eigen kursisten te begeleiden, is dat mogelijk voor circa f 200, Bovendien heeft PBNA nu ook de lesboeken over Kartografie en over Geografie los uitgegeven. Het ontbreken van nederlandse uitgaven voor kartografen heeft dit gestimuleerd. Het boek Kartografie werd geschreven door dr. J. J. C. Piket en bevat 10 hoofdstukken met in totaal ruim 200 geillustreerde pagina's. De indeling is als volgt: 1. Kaarten en Kartografie 2Kaartelementen 3Kaartsoorten 4. Hoogte-, diepte- en reliefvoorstelling op kaarten 5. Generalisatie in de kartografie, gezien vanuit geografisch standpunt 6. Enkele onderwerpen der wiskundige aardrijkskunde 7Wiskundige kartografie 8. Hoofdlijnen van de geschiedenis der kartografie 9. Twee internationale wereldkaarten 10. Atlassen De prijs van dit boek bedraagt f 25, Het boek Geografie werd door drs. P.W.Geudeke en drs. F. J.Ormeling speciaal voor kartografen geschre ven en bevat 137 geillustreerde pagina's met negen hoofdstukken, namelijk: 1. De mens en zijn woongebied 2.3. De aarde - het relief 4. Het klimaat - de vegetatie 5. De bodem - het water 6. De bevoIking 7. De landbouw 8. Ambacht en industrie 9. Nederland en de wereld De prijs van dit deel bedraagt f 22, 50. Voor verzendkosten van beide boeken wordt f 1, 50 berekend Bestel- lingen kunnen gericht worden aan PBNA-boekhandel, Velperbuitensingel 6, Arnhem. Begeleiding van de kursus Vrijwel alle samenstellers van de lessen hebben zieh bereid verklaard om als docent/korrektor van PBNA aan de kursus mee te werken. Dit heeft het grote voordeel dat zij nauwkeurig op de hoogte zijn van de inhoud van de lessen en nu aan de uitwerkingen van de opgaven kunnen konstateren of de kursisten hun uitleg goed hebben begrepen. Zonodig zal de kursus misschien hier en daar moeten worden bewerkt, maar dat is vrij normaal. Bovendien zullen ook meuwe ontwikkelingen in de kartografie in de kursus opgenomen moeten worden. En omdat het mitiatief hiervoor van de kartografen uit zal moeten gaan heeft het bestuur van de Kartografische Sectie be sloten om een begeleidingscommissie in te stellen die tot taak krijgt ervoor te zorgen dat de kwaliteit van de kursus op het huidige niveau blijft en dat de examens op kompetente wijze worden afgenomen. Ook regeling 12 KB 35

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 16