van praktische Problemen en toezicht op het aantrekken van nieuwe auteurs en docenten behoort tot de taak van deze commissie. De begeleidingscommissie is inmiddels ingesteld en bestaat uit de heren: P.Bozua, HBO-ing.PBNA - Hoofd opleidingen A. Bouwkunde, J. Ooms, Topografische Dienst - Delft; voorzitter voormalige redaktiecommissie, Dr. J. J. C. Piket, Universiteit van Nijmegen; voorzitter Kartografische Sectie, auteur en docent van lessen, A.H. Verroen, Dienst P.W. Amsterdam; auteur en docent van lessen, Drs. G.F. Willems, Falkplan C.I.B. - Den Haag; secretaris Kartografische Sectie. Voorzitter van de commissie is dr. J. J. C. Piket, terwijl A.H. Verroen het sekretariaat vervult. Correspondentie, vragen en eventuele opmerkingen kunnen aan het sekretariaat Gijsbrecht van Nijenrode- straat 163, Breukelen gericht worden, wanneer het tenminste geen echte PBNA-kwesties betreft. De commissie heeft zieh reeds beraden over vrij Stellingen van lessen of examens, omdat hierover al vragen waren. Momenteel is het examen het voornaamste onderwerp van bespreking. Vrijstellingen Wat betreft de vrijstellingen is het volgende besloten: 1. Voor examens wordt geen enkele vrij Stelling verleend. Dit is gedaan om de objektiviteit en de waarde van het diploma zo hoog mogelijk te houden. 2. Ook van theoretische lessen zal in principe geen vrijstelling verleend worden. Zij die in bepaalde vakken al over een grondige kennis beschikken zullen weinig moeite hebben om het kleine aantal opgaven goed uit te werken. Dit was nauwelijks een discussiepunt. 3. Bij de praktische lessen ligt dat anders. Daar is vrijstelling wfel mogelijk voor hen die kunnen aantonen dat zij bepaalde onderdelen al goed beheersen. Per gewenst onderdeel kunnen zij dan volstaan met het maken van een proefles, wat meestal de laatste les van een groep is. Bij de inschrijving voor de kursus moet een opgave gedaan worden van de gewenste vrijstellingen. Voor het eerste studiejaar kan dat be treffen: a. Letters tekenen met hulplijnen (11 lessen) les 17 is de proefles b. Kaarttekenen met de trekpen (5 lessen) les 31 is de proefles c. Topografische kaart 1 25.000 tekenen (13 lessen) les 33 is proefles d. Draadschrift tekenen (4 lessen) les 25 is de proefles Voor het tweede studiejaar kan dat betreffen: e. Kaarttekenen op polyester (2 lessen) les 35 is de proefles f. Kaarttekenen op polyvinyl (2 lessen) les 38 is de proefles g. Graveren (2 lessen) les 39 is de proefles h. Atlaskaart tekenen (4 lessen) les 41 is de proefles iSchaduwering (2 lessen) les 53 is de proefles Het verlenen van de vrijstellingen ligt in handen van de docenten, die beoordelen of de proeflessen goed wor den gemaakt. Als een opgave onvoldoende gemaakt is geeft de docent op welke lessen alsnog moeten worden gemaakt. Bij kollektief studerenden worden de vrijstellingen verleend na overleg tussen de studiebegeleider, de begeleidingscommissie en eventueel de docent. Examen Over het examen is momenteel al het volgende bekend: Het theoretische deel zal in twee delen kunnen worden afgelegd. Het eerste deel betreft dan de theorievakken KB 35 13

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 17