EEN MEDEWERKER van het eerste studiejaar, namelijk: tekenmaterialen - landmeten - geografie. Dit deelexamen zal voor het eerst in September of Oktober 1974 worden gehouden, waarschijnlijk in Arnhem. PBNA zal hierover tenmin- ste twee maanden tevoren uitvoerige gegevens bekendmaken. Wanneer een kandidaat dit deelexamen siecht maakt hoeft hij niet te wanhopen, want hij wordt daardoor niet uitgesloten van deelname aan het eindexamen. Integendeel, hij kan zelfs vragen om deze vakken opnieuw te mögen doen tijdens het eindexamen. Kandidaten die het deelexamen goed maken krijgen vrij Stelling voor deze vakken op het eindexamen, mits dit binnen vijf jaar wordt afgelegd. Het eerste volledige eindexamen wordt najaar 1975 afgenomen en zal drie tot vier dagen gaan duren: een halve dag voor de eerste drie theorievakken waarvoor via het deelexamen vrijstelling gekregen kan worden; een dag voor de overige theorievakken en twee dagen voor het praktische werk. Het examen Staat onder toezicht van het Ministerie van Onderwijs. De waardering van de vakken gaat volgens de normen die bij PBNA gelden. Daarbij wordt onderscheid ge- maakt in: hoofdvakken (hier alleen het praktisch werk), belangrijke vakken (hier: materialen - landmeten - geografie - kaartreproduktie - kartografie) en bij vakken (hier: kaartgebruik en automatisering). Voor het hoofdvak moet beslist een voldoende behaald worden. Voor hoofdvak en belangrijke vakken samen moet ge- middeld tenminste een zes behaald worden. Tenslotte moet voor alle acht vakken samen tenminste 45 punten behaald worden en mögen daar niet meer dan drie onvoldoendes bij zijn. Wanneer dit het geval is wordt de kandidaat vrijgesteld van een voortgezet mondeling examen, tenzij dit voor bepaalde vakken verplicht is. Wanneer een der gemiddelden minder dan zes, maar wel vijf of meer is kan de kandidaat een voortgezet mondeling examen afleggen in de vakken waarvoor hij een vijf of lager behaalde. Het lijkt allemaal erg ingewikkeld en moeilijk maar het biedt ruime kansen om te slagen, tenminste voor de theorie. Voor het diploma kartografisch tekenaar blijft van kracht dat voor het praktisch werk tenminste een zes behaald moet worden om het diploma te behalen. Ik meen dat hiermee het belangrijkste wel behandeld is. Er zullen natuurlijk nog allerlei zaken geregeld en uitgewerkt moeten worden en er zullen ook steeds weer nieuwe vragen ontstaan. Maar hoofdzaak is dat de kursus nu loopt en dat hij goed begeleid wordt. Voor de deelnemers is het van het grootste belang dat zij op tijd klaar zijn om examen te kunnen doen, en voor de commissie is het zaak om te zorgen dat de examenop- gaven er dan zullen zijn. De commissie rekent daarbij op de medewerking van allen wier hulp zij daarbij denkt nodig te hebben. Organisatorisch is de kursus bij PBNA in goede handen; laten wij met elkaar voor de juiste waardering zorgen. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT In de bibliotheek van het Geografisch Instituut te Utrecht wordt gevraagd De funktie omvat, behalve het deelnemen aan algemene bibliotheekwerkzaamhe- den, meer speciaal het bestellen, administreren, titelbeschrijven en op aan- vraag verstrekken van moderne en oude kaarten. Middelbare schoolopleiding Diploma Bibliotheek-en documentatieschool, le cyclus/c. q. G.O.A. 3 of een op ervaring berustende opleiding, die hiermee gelijk gesteld kan worden. Typevaardigheid en accuratesse. afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd volgens rijksregeling. schriftelijk te richten aan de Beheerder van het Geografisch Instituut, Heidel- berglaan 2 te Utrecht. worden verstrekt door mejuffrouw M.Th. Westendorp, tel. 030-532045. ru u Vereist zijn: Safaris Solicitatie Informaties 14 KB 35

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 18