Naar aanleiding van een vraag van de heer Koens geeft de voorzitter een körte uiteenzetting over de ge- schiedenis van het KNAG en de huidige organtsatiestructuur, hij laat daarbij ook naar voren komen dat de Sectie alhoewel nominaal een van de vijf onderafdelingen steeds vrij zelfstandig gewerkt heeft. Ber trand is van mening dat de samenwerking met het KNAG schriftelijk vastgelegd moet worden. Opperman wijst er op dat het vrij gedetailleerd vastleggen in de Statuten van de samenwerking met het KNAG in de toekomst moeilijkheden kan opleveren; het mag natuurlijk nooit zo zijn dat we in een afhankelijke positie komen te staan in die zin dat eventuele statutenwijzigingen bij het KNAG ons ook noodzaken tot statuten- wijziging. De voorzitter kan zieh hier wel bij aansluiten. Hij merkt op dat in Statuten altijd een artikel over doelstellingen staat, daaraan kan worden toegevoegd een algemeen artikel over samenwerkingsvor- men en een algemeen artikel over het KNAG. De eigenlijke samenwerking hoort tot de uitvoering en be- hoort daarom in het huishoudelijk reglement geregeld te worden. Van der Heydt voelt het meeste voor gezamenlijke werkgroepen, ook al omdat daar de gelijkwaardigheid van beide verenigingen het beste tot uitdrukking komt. Koens vindt het enigszins vreemd dat wij wel in de genootschapsraad willen zitten maar over een vertegenwoordiging van het KNAG bij ons wordt niet gesproken. Romein merkt op dat men hier niets achter moet zoeken, die vertegenwoordiger in de genootschapsraad is bedoeld als contactpersoon, men moet niet uit het oog verliezen dat samenwerking op de eerste plaats een wens van het KNAG is. De voorzitter brengt vervolgens het bestuursvoorstel in stemming. De vraag die aan de leden voorgelegd is: Wenst u verzelfstandiging, ja of nee, met dien verstände dat samenwerking met het KNAG nagestreefd zal worden. (Hierbij dient het volgende te worden aangetekend: de vergadering gaat ermee akkoord dat, indien voor verzelfstandiging wordt gekozen, het KS-bestuur de vrijheid heeft om samen met het KNAG- bestuur vorm en inhoud aan de samenwerking te geven.) De secretaris controleert de presentielijst en de stemmen bij volmacht. De heren F.J. Ormeling jr en A. Ras treden op als stemcommissie. Vervol gens wordt er gestemd waarbij ieder afzonderlijk zijn stem uitbrengt. De uitslag: 40 stemmen vöor ver zelfstandiging, 1 stem tegen. De voorzitter zegt dat wij nu een zeer belangrijk besluit genomen hebben; wij zijn weer een stap dichter- bij een zelfstandige vereniging; hij herinnert ons eraan dat de definitieve beslissing genomen wordt door de genootschapsraad. 4. Rondvraag. A. van der Waag bedankt de aanwezige leden nogmaals voor de fraaie kaart van Batavia die hij bij zijn afscheid als bestuurslid ontving. Karssen informeert naar de naam van de nieuwe vereniging: de voorzitter aptwoordt dat het bestuur wel enkele gedachten hieromtrent heeft maar dat suggesties van de leden altijd welkom zijn. 5. Sluiting van de vergadering om 17.30 uur. 8 KB 36

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 10