NOTULEN VAN DE LEDENVERGADERINGEN G.F. Willems, secr. Ledenvergadering, 14 mei 1 974, Staringgebouw Wageningen. 1. Opening van de vergadering door de voorzitter Dr. J. J. C. Piket om 10.30 uur. Er was bericht van ver- hindering ontvangen van: J.P. Heerema, N. Israel, J.E. Romein, M. de Smit, mevr. dr. H.S. Ver- duin-Muller. 2. De notulen van de ledenvergadering 29-30 november 1973 worden goedgekeurd. 3. Het verslag van de secretaris over de periode 1 december 1973 - 1 mei 1974 wordt goedgekeurd met de aantekening dat de werkgroep "Historische kartografie" alsnog vermeld zal worden. 4. De penningmeester, E.S. Bos, geeft een toelichting op de exploitatierekening, de balans en de begroting. Enkele leden hebben er bezwaar tegen dat in de prijs voor de Studiedagen 1973 ook een bedrag ingecalcu- leerd was voor het verslag dat aan alle leden zal worden uitgereikt; de penningmeester merkt op dat dit vanaf dit jaar ook niet meer gebeurt. De post achterstallige contributie over '71, '72 en '73 bedraagt bijna zesduizend gülden; de penningmeester zal een poging wagen om deze gelden alsnog te innen. Met ingang van 1 jan. 1974 geschiedt de eontributie-inning niet meer door het KNAG maar door de penning meester van de Sectie. 80% van alle te innen gelden voor dit jaar (1974) zijn al binnen. 5. De vergadering gaat accoord met het bestuursvoorstel om de contributie voor 1975 op het huidige peil te handhaven 6. De kascommissie (A.J. Karssen en Th. C.Vos) stelt voor de penningmeester decharge te verlenen voor het door hem gevoerde beleid. De vergadering sluit zieh hierbij aan. Onder dankzegging treedt de heer Karssen af als lid van de kascommissie; met instemming van de vergadering wordt als zijn opvolger be- noemd de heer K. de Blaey. 7. De heren J. J. C. Piket, A. Ras, A. van der Waag en G. F. Willems treden af als bestuurslid wegens vol- tooii'ng van hun zittingsperiode; van der Waag stelde zieh niet meer herkiesbaar, de overigen wel. De voordracht van het bestuur voor nieuwe bestuurskandidaten t.w. A. Bus, J.J.C. Piket, A. Ras en G.F. Willems kan de instemming van de vergadering verwerven. 8. Mededelingen van de voorzitter. Na een welkomstwoord gericht aan de heer Bus gaat de voorzitter uit- voerig in op het afscheid van Van der Waag. Van der Waag heeft vanaf de oprichting van de Sectie maar vooral in zijn bestuursperiode van 1966 - 1974 veel werk verzet voor de Sectie. Een körte en onvolledige opsomming möge daarvan een indruk geven: Van der Waag spreker op onze bijeenkomsten; schrijver van artikelen in Kaartbulletin en in Kartografie; corresponderend lid van ICA-commissie "Opleiding"; voor zitter werkgroep "Kartografische vorming"; lid werkgroep "Terminologie"; mede-auteur van twee natio nale rapporten; vertegenwoordiger van de Sectie in de genootschapsraad van het KNAG. De voorzitter bedankt Albert van der Waag voor al dit werk, wij zullen hem vooral missen als goede vriend in het be stuur. Namens de Sectie werd van der Waag een kaart van het oude Batavia aangeboden. Van der Waag bedankte ons allen voor de goede samenwerking en voor het afscheidscadeau. 9. Voorstel van het bestuur om de Kartografische Sectie om te zetten van een onderafdeling van het KNAG in een zelfstandige vereniging. De voorzitter wij st allereerst op het geschrift van secretaris Willems over dit onderwerp dat aan alle leden was toegezonden. Vervolgens gaat hij in op het onderhoud dat en kele bestuur sieden van de Sectie hebben gehad met het hoofdbestuur van het KNAG. Dit gesprek ver- liep in een aangename sfeer, het hoofdbestuur van het KNAG kan begrip opbrengen voor ons streven naar een zelfstandige vereniging, principi'ele bezwaren tegen de verzelfstandiging hadden zij niet. Samenwer king in de toekomst zouden ze op prijs stellen. 6 KB 36

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 8