Op de vergadering waren 26 leden aanwezig, volgens de reglementen kon er dus geen beslissing genomen worden over het bestuursvoorstel, een tweede ledenvergadering - op 6 juni - was dus noodzakelijk. Discussie naar aanleiding van het bestuursvoorstel: Geudeke vraagt of het bestuur kan garanderen dat er geen financieel debacle ontstaat. De penningmeester merkt op dat er op het ogenblik globaal 80% van de inkomsten aan de tijdschriften besteed wordt, in de toekomst zal dit zo blijven. Voor een bedrag van f 8.500, - kunnen we 4x per jaar een tijdschrift produ- eeren van 32 pagina's en wel in een oplage van 500 exemplaren; daarbij hebben we onze eisen vrij hoog gesteld. Dit alles ligt wel binnen onze mogelijkheden Koeman is een voorstander van de afscheiding, hij merkt op dat de naam van de nieuwe vereniging en van het tijdschrift doorzichtig moeten zijn voor buitenstaanders en buitenlanders. Samenwerking met het KNAG akkoord, maar ook met de Ned. Ver. voor Geodesie en de Ned. Ver. voor Fotogrammetrie, naar zijn mening moeten de samenwerkingsvormen niet in de Statuten vastgelegd worden. Van Roermund zegt dat een zelfstandige vereniging er wel moet kome maar hij is van mening dat we ze- ker met het KNAG nauw moeten blijven samenwerken, temeer omdat het zijn indruk is dat geödeten en grootschalige karteerders wein ig om kartografie geven. De samenwerking met het KNAG moet volgens hem wel in Statuten of huishoudelijk reglement vastgelegd worden. De heren Koens, de Blaey en Verroen laten een ander geluid hören, zij houden zieh bezig met groot schalige kaarten en het is juist hun verlangen en streven om de kartografie een grotere rol te laten spe ien bij het totstandkomen van de grootschalige kaarten. Zij hebben geen bezwaar tegen samenwerking met het KNAG maar ook zij willen samenwerking met andere verwante verenigingenZij zijn van mening dat samenwerking met andere verenigingen in algemene zin in de Statuten aangeduid kan worden, ze heb ben echter geen behoefte aan het gedetailleerd vastleggen van deze zaken. Ormeling jr. is evenwel weer voor het statutair vastleggen van de band tussen KNAG en de nieuwe vereni ging, hij wil vooral hetkontakt met de aardrijkskundeleraren niet verliezen want zij zijn de mensen die de jeugd opvoeden tot kaartgebruiker. De voorzitter beperkt zieh aan het einde van de discussie tot het samenvatten van de Problemen die op 6 juni aan de orde zijn. Het hoofdpunt is: al of niet zelfstandig. Het tweede punt is hoe samenwerkingsvor men vastgelegd moeten worden. Naar zijn mening is een gedetailleerde vastlegging overbodig en zinloos want als de wil en de bereidheid tot samenwerking bij een van beide partijen ontbreekt dan helpen regle menten ook niet veel. Rondvraag. Geudeke vraagt of de vergadering nog een beslissing moet nemen over de ingediende begro- ting. De voorzitter antwoordt dat dit volgens het reglement niet nodig is. Sluiting van de ledenvergadering om 12.50 uur. Buitengewone ledenvergadering, 6 juni 1 97 4, Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche 1. Opening van de vergadering door de voorzitter Dr. J.J. C. Piket om 15.45 uur. Er was bericht van ver- hindering ontvangen van J.P. Heerema en M. de Smit. 2. De notulen van de algemene ledenvergadering 14 mei 1974 worden goedgekeurd. 3. Aan de orde is het "Voorstel van het bestuur om de Kartografische Sectie om te zetten van een onderaf- deling van het KNAG in een zelfstandige vereniging". De voorzitter merkt op dat iedereen nu wel op de hoogte is van de essentiele feiten; over de samenwerking met het KNAG zijn door het bestuur KS (onder meer naar aanleiding van het gesprek met het KNAG-bestuur) een aantal mogelijkheden geopperd die in Kaartbulletin 35 vermeld staan; de vergadering moet wel bedenken dat met het KNAG hierover nog niet in concreto gesproken is. KB 36 7

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 9