KARTOGRAFISCHE VERENIGING BE STUURSMED ED E LING Vanaf begin 1973 beraadde het bestuur van de Kartografische Sectie zieh over de vraag of het niet wenselijk was om deze afdeling van het KNAG om te zetten in een zelfstandige kartografische vereniging. Toen het be stuur na lange diskussies tot de konklusie kwam dat dit inderdaad wenselijk was, werd deze kwestie eind 1973 aan de leden voorgelegd, terwijl tegelijkertijd het bestuur van het KNAG van dit streven op de hoogte werd gesteld. Deze zaak kwam uitvoerig ter sprake op de Kartografendagen, november 1973, in Enschede en op twee ledenvergaderingen in de eerste helft van 1974. Op de buitengewone ledenvergadering van 6 juni j.l. gingen de leden akkoord met het zelfstandig worden van de Sectie. De formele opheffing van de Kartografische Sectie kon echter (krachtens Statuten) alleen geschie den door de Genootschapsraad van het KNAG. De Genootschapsraadvergadering waar over deze zaak werd beslist heeft inmiddels plaats gevonden op 18 Oktober j.l. Alhoewel enkele leden van de raad de afscheiding van de kartografen betreurden, werd het voorstel van het KNAG-bestuur om de Kartografische Sectie per 1 januari 1975 op te heffen, zonder tegenstem aangenomen. Verschiliende stukken over deze zaak hebben de leden in 1973 en 1974 ontvangen, iedere geinteresseerde is dus op de hoogte van de gang van zaken en ook van de motieven die het bestuur geleid hebben om met dit voor stel te komen. Welnu. Op 1 januari 1975 zal de Kartografische Sectie van het KNAG omgezet worden in de zelfstandige Kartografische Vereniging. De samenwerking met het KNAG zal volgens wens van beide vereni- gingen bestendigd worden. Het bestuur hoopt en vertrouwt erop dat de leden van de Sectie hun lidmaatschap van de Kartografische Sectie zullen omzetten in dat van de Kartografische Vereniging, te meer daar de nieuwe vereniging praktisch ge- sproken de voortzetting zal vormen van de Kartografische Sectie KNAG. Niettemin is het formeel gezien noodzakelijk om een oprichtingsvergadering te beieggen waarop de Statuten vastgesteld dienen te worden. Deze vergadering zal in het begin van 1975 belegd worden. Het bestuur stelt een ontwerp van deze Statuten op, waarin ook het bestuursvoorstel is vervat om de nieuwe vereniging "Kartografische Vereniging" te noe- men. Een van de ingrijpendste veranderingen zal echter zijn dat Kaartbulletin en Kartografie zullen vervangen worden door het "Kartografisch Tijdschrift". De redakties van Kaartbulletin en van Kartografie, aangevuld met de heer A.H. Sijmons, zullen de redaktie van het nieuwe tijdschrift vormen. Deze redaktie heeft op het ogenblik al zeer veel voorbereidend werk verricht zodat begin 1975 de eerste aflevering zal worden toege- zonden aan de leden van de Kartografische Vereniging en aan abonnees. Namens het bestuur, G.F.Willems, secretaris. 4 KB 37

Kaartbulletin | 1974 | | pagina 6