het zelfstandig karakter der cartografische sectie erkend kun- nen worden. Naar onze mening behoort zulk een vereniging voor cartografie gastvrijheid te verlenen aan alle beoefenaren der cartografie- cartografische tekenaars uiteraard hierbij inbegrepen - bene- vens aan zuiver belangstellenden. In het algemeen zal men voor hoogstens f 10.- per jaar lid kunnen zijn, aankomende teke naars en Studenten voor minder. Het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap zal hoogstwaarschijnlijk bereid zijn, zelfs gaarne bereid zijn, een aantal bladzijden van haar driemaandelijks tijdschrift beschik- baar te stellen voor cartografische artikelen en mededelingen Leden der geplande cartografische vereniging welke geen le- zers van dit tijdschrift zijn, zullen de "Cartografische Berich ten" evenwel als afzonderlijk overdruk ontvangen. Het zal u duidelijk zijn, eindigde de voorzitter zijn inleiding dat verschillende bijzonderheden in deze plannen verdere uit- werking vragen. De voorbereiders van deze dag zullen hieraan gaarne hun tijd geven. Voor zij echter op dit päd verder gaan zouden zij willen weten in hoeverre de hier aanwezigen zieh met het gehele initiatief kunnen verenigen. Wij verzoeken u, indien mogelijk vandaag al, schriftelijk van uw instemming blijk te geven. Wij zijn u erkentelijk voor uw aanwezigheid hier, waar- uit, naar wij menen, uw actieve belangstelling blijkt voor de Nederlandse cartografie terwille waarvan wij vandaag bijeen Bericht Aan het einde van de Cartografendag hadden honderdvijfentwin- tig deelnemers door hun handtekening een bevestiging gegeven van de, in den ochtend al gebleken, algemene instemming van de aanwezigen met het plan der initiatiefnemersde verdere voorbereiding ener algemene vereniging voor cartografie als sectie van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genoot schap. Naar aanleiding hiervan berichten wij u dat de eigenlijke op- richtingsvergadering hoogstwaarschijnlijk zal plaats hebben op jzaterdagmiddag 19 april 1958. Een uitnodiging voor deze bijeen- ikomst, bevattende plaats, tijd en verder bijzonderheden, zal u tijdig worden bezorgd. 6 n zijn.

Kartografie | 1958 | | pagina 12