Cartografiseh Forum waarin zieh bereid hadden verklaard zitting te nemen de heren ProfDr JP Bakker, hoogleraar in de fysische geografie, Kli- matologie en cartografie aan de Universiteit van Amsterdam - C. A.J.von Frij tag Drabbe, oud-dir ecteur van de Topografische Dienst - Dr, W,J, Jong, leraar aan het stedelijk gymnasiam in Haarlem, bibliothecaris van het Koninklijk Nederlandsch Aard- rijkskundig Genootschap, redacteur van het Geografisch Tijd- schrift - Ir, C.Koeman, docent in de cartografie aan de Tech nische Hogeschool en het ITC in Delft en aan de Rijksuniversi- teit in Utrecht - DrFJOrmeling, geograaf, als voorzitter - Drs.J.E.Romein, cartografisch redacteur, en Dr.H Th.Ver- stappen, geomorfoloog, vroeger hoofd van de cartografische af- deling van het Geografisch Instituut in Djakarta Afgezien van de vraag of men via een weinig voorbereide en di rectly woordenwisseling dichter bij de kern der problemen ge- raakt dan längs de weg van een wat breder inleiding, gevolgd door meer bezonken, maar tegelijk minder intui'tieve critiek van anderen, kan men slechts zeggen dat het gesprek tussen de leden van het forum en een aantal andere deelnemers aan deze cartografendag, met actieve belangstelling door de aanwezigen gevolgd werd en zeker vruchtbaar is geweest, Te vluchtig helaas werden vier vragen aangesneden En hoewel "antwoorden" op vragen als de hier gestelde uiteraard nimmer geheel bevredigend kunnen zijn, geloven wij niettemin dat er deze middag een aantal meningen ep inzichten onder woorden gebracht zijn, die velen dichter bij een eigen antwoord zullen brengen en kunnen stijven in hun cartografische overpeinzingen Vandaar dit kort ve.rslag van het gezegde, Ten aanzien van bepaalde internationale grenzen en de politieke status van bepaalde gebieden bestaat verschil van mening, zo- als bijvoorbeeld ten aanzien van de Pools-Duitse grenzen of de 27

Kartografie | 1958 | | pagina 33